Коригування фінансового результату платниками податку на прибуток

149

Запитання

В яких випадках платники податку на прибуток повинні здійснювати коригування фінансового результату до оподаткування згідно з підпунктами 140.5.10 і 140.5.11 п. 140.5 ст. 140 ПК?

Відповідь

Коротка:

Платник податку повинен збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатних товарів, робіт, послуг) у разі її надання суб’єктам господарювання, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування, та платників податку, до яких застосовується нульова ставка податку відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПК. Крім цього, фінансовий результат платника збільшується на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойки відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь неприбуткових підприємств, установ та організацій, суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, а також платників податку, до яких застосовується нульова ставка податку відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПК.

Повна:

Відповідно до п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшується, зокрема на:

на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг) особам, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та платникам податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПК, крім безповоротної фінансової допомоги (безоплатно наданих товарів, робіт, послуг), перерахованої неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг, для яких застосовується положення п.п. 140.5.9 цього пункту (п.п. 140.5.10 п. 140.5 ст. 140 ПК);

на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПК (п.п. 140.5.11 п. 140.5 ст. 140 ПК).

Ставка нуль відсотків застосовується для платників податку на прибуток, у яких річний дохід, визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період, не перевищує трьох мільйонів гривень та розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) кожному з працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим як дві мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом, та які відповідають одному із таких критеріїв:

а) утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року;

б) діючі, у яких протягом трьох послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше трьох років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує трьох мільйонів гривень, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від п’яти до 20 осіб;

в) які були зареєстровані платниками єдиного податку в установленому законодавством порядку в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до трьох мільйонів гривень та середньооблікова кількість працівників становила від п’яти до 50 осіб.

Згідно зі ст. 133 ПК не є платниками податку на прибуток неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених п. 133.4 ст. 133 ПК, а також суб’єкти господарювання, що застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, визначені главою 1 розд. XIV ПК.

Виключенням відповідно до положень підпунктів 140.5.10 і 140.5.11 п. 140.5 ст. 140 ПК є також фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, які є платниками податку на доходи фізичних осіб. Зазначене обґрунтовується запровадженням в ПК уніфікованої ставки у розмірі 18 відсотків для оподаткування як податком на прибуток підприємств, так і податком на доходи фізичних осіб. 

Отже, платник податку повинен збільшити фінансовий результат податкового (звітного) періоду на суму перерахованої безповоротної фінансової допомоги (безоплатних товарів, робіт, послуг) у разі її надання суб’єктам господарювання, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування, та платників податку, до яких застосовується нульова ставка податку відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПК. Крім цього, фінансовий результат платника збільшується на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойки відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів на користь неприбуткових підприємств, установ та організацій, суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, а також платників податку, до яких застосовується нульова ставка податку відповідно до п. 44 підрозд. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПК. Позиція ДФС підтверджується листом Міністерства фінансів України від 10.04.2017 № 11210-09-10/9617.

ЗІР 102.13



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль