Об’єкт оподаткування акцизним податком роздрібної торгівлі електронних сигарет

11

Запитання

Чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції з реалізації СГ роздрібної торгівлі електронних сигарет та змінних картриджів до них?

Відповідь

Коротка:

Оскільки електронні сигарети та змінні картриджі до них не є підакцизним товаром у розумінні норм Податкового кодексу України, то й об’єкта оподаткування акцизним податком операцій з реалізації СГ роздрібної торгівлі електронних сигарет та змінних картриджів до них не виникає. 

Повна:

Відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України від 
02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПК) об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Абзацом третім п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПК встановлено, що реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.

Згідно з п.п. 14.1.252 п. 14.1 ст. 14 ПК до тютюнових виробів відносяться сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Перелік підакцизних товарів із зазначенням кодів товарів (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та ставок акцизного податку наведено у ст. 215 ПК.

Так, відповідно до п.п. 215.3.5 п. 215.3 ст. 215 ПК до підакцизних товарів відносяться тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну за кодами 2401, 2402 10 00 00, 2402 20 90 10, 2402 20 90 20, 2403 згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТ ЗЕД, впроваджених листом Міністерства доходів і зборів України від 26.03.2014 № 6983/7/99-99-24-02-03-17 зі змінами та доповненнями, класифікація електронних сигарет та змінних картриджів до них здійснюється наступним чином: 

електронна сигарета - працюючий на елементі живлення мікроелектронний пристрій, який нагріває рідину, що містить пропіленгліколь, ароматизатор з нікотином або без нікотину. Пара, що утворюється, імітує традиційний процес паління сигарет.

Пристрій може мати вигляд звичайної сигарети, сигари або люльки для паління або іншої форми.

Під час вдихання потік повітря активізує парогенератор (випарник), в якому відбувається нагрівання рідини та перетворення її у пару, що нагадує тютюновий дим.

Товар представлено у наборі для роздрібної торгівлі, який також містить зарядний пристрій, шнур живлення й набір запасних патронів та класифікується у товарній позиції 8543.

Класифікація змінних картриджів для електронних сигарет здійснюється відповідно до складу рідини у товарній позиції 3824.

Враховуючи викладене, оскільки електронні сигарети та змінні картриджі до них не є підакцизним товаром у розумінні норм ПК, то й об’єкта оподаткування акцизним податком операцій з реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі електронних сигарет та змінних картриджів до них не виникає.

ЗІР 116.02Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль