text
Головбух

Об’єкт оподаткування акцизним податком роздрібної торгівлі електронних сигарет

  • 27 липня 2017
  • 27

Запитання

Чи є об’єктом оподаткування акцизним податком операції з реалізації СГ роздрібної торгівлі електронних сигарет та змінних картриджів до них?

Відповідь

Коротка:

Оскільки електронні сигарети та змінні картриджі до них не є підакцизним товаром у розумінні норм Податкового кодексу України, то й об’єкта оподаткування акцизним податком операцій з реалізації СГ роздрібної торгівлі електронних сигарет та змінних картриджів до них не виникає. 

Повна:

Відповідно до п.п. 213.1.9 п. 213.1 ст. 213 Податкового кодексу України від 
02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПК) об’єктом оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Абзацом третім п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 ПК встановлено, що реалізація суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів є продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших об’єктах громадського харчування.

Згідно з п.п. 14.1.252 п. 14.1 ст. 14 ПК до тютюнових виробів відносяться сигарети з фільтром або без фільтру, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн, махорка та інші вироби з тютюну чи його замінників для куріння, нюхання, смоктання чи жування.

Перелік підакцизних товарів із зазначенням кодів товарів (продукції) згідно з УКТ ЗЕД та ставок акцизного податку наведено у ст. 215 ПК.

Так, відповідно до п.п. 215.3.5 п. 215.3 ст. 215 ПК до підакцизних товарів відносяться тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну за кодами 2401, 2402 10 00 00, 2402 20 90 10, 2402 20 90 20, 2403 згідно з УКТ ЗЕД.

Відповідно до методичних рекомендацій щодо класифікації окремих товарів згідно з вимогами УКТ ЗЕД, впроваджених листом Міністерства доходів і зборів України від 26.03.2014 № 6983/7/99-99-24-02-03-17 зі змінами та доповненнями, класифікація електронних сигарет та змінних картриджів до них здійснюється наступним чином: 

електронна сигарета - працюючий на елементі живлення мікроелектронний пристрій, який нагріває рідину, що містить пропіленгліколь, ароматизатор з нікотином або без нікотину. Пара, що утворюється, імітує традиційний процес паління сигарет.

Пристрій може мати вигляд звичайної сигарети, сигари або люльки для паління або іншої форми.

Під час вдихання потік повітря активізує парогенератор (випарник), в якому відбувається нагрівання рідини та перетворення її у пару, що нагадує тютюновий дим.

Товар представлено у наборі для роздрібної торгівлі, який також містить зарядний пристрій, шнур живлення й набір запасних патронів та класифікується у товарній позиції 8543.

Класифікація змінних картриджів для електронних сигарет здійснюється відповідно до складу рідини у товарній позиції 3824.

Враховуючи викладене, оскільки електронні сигарети та змінні картриджі до них не є підакцизним товаром у розумінні норм ПК, то й об’єкта оподаткування акцизним податком операцій з реалізації суб’єктом господарювання роздрібної торгівлі електронних сигарет та змінних картриджів до них не виникає.

ЗІР 116.02

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!