text
Головбух

Розповсюджувати алкогольні напої безплатно під час рекламних заходів не можна

  • 25 серпня 2016
  • 133

Запитання

Чи є порушенням законодавства щодо розміру мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв їх безплатне поширення під час рекламних заходів суб’єкта господарювання, який має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями?

Відповідь

Якщо організатор проводить рекламу алкогольних напоїв на спеціальних виставкових заходах, безоплатно надаючи їх безпосередньо зацікавленим та/або професійним відвідувачам, і водночас він обмежив відвідування заходу тими особами, яким відповідно до законодавства дозволяється продавати товар, що демонструється, — у розумінні Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 957 така реклама вважається роздрібним продажем алкогольних напоїв.

Витрати суб’єктів господарювання на такі рекламні заходи (спеціальні виставкові заходи) визначають на основі мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, що визначені у постанові КМУ «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв» від 30.10.2008 № 957.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

У такій ситуації до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої.

Водночас податківці зазначають, що під час реклами алкогольних напоїв слід керуватися вимогами статті 22 Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР.

За інформацією із Загальнодоступного довідково-інформаційного ресурсу, категорія 115.06

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах