Головбух

Чи включається до доходу ФОП сума коштів, отримана нею у вигляді гранту

  • 26 липня 2017
  • 357

Запитання

Чи включається до доходу ФОП – платника ЄП сума коштів, отримана нею у вигляді гранту?

Відповідь

Коротка:

У разі отримання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку суми коштів у вигляді гранту з бюджетів або державних цільових фондів (у тому числі в межах державних або місцевих програм), така сума коштів не включається до доходу платника єдиного податку фізичної особи – підприємця. 

Сума коштів у вигляді гранту, одержана фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку від іноземних фондів не включається до доходу такої фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

Водночас, дохід отриманий цією фізичною особою включається до складу її загального оподатковуваного доходу (ст. 164 ПК). 

Повна:

Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) доходом платника єдиного податку фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПК. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

До складу доходу, визначеного ст. 292 ПК, не включаються, зокрема, суми коштів цільового призначення, що надійшли від Пенсійного фонду та інших фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з бюджетів або державних цільових фондів, у тому числі в межах державних або місцевих програм (п.п. 4 п. 292.11 ст. 292 ПК).

Практика застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції визначає, що грант - це одноразова безповоротна цільова виплата фізичним і юридичним особам грошової суми або дарування обладнання, приміщення (як правило, з власних коштів та майна) громадянами і юридичними особами, у тому числі іноземцями, а також міжнародними організаціями, для проведення наукових досліджень, впровадження енерго- та ресурсозберігаючих технологій, вжиття заходів екологічної безпеки та ліквідації наслідків екологічних катастроф, виконання творчих робіт, видання творів художньої, наукової, освітньої, образотворчої, медичної та іншої літератури тощо. 

Отже, у разі отримання фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку суми коштів у вигляді гранту з бюджетів або державних цільових фондів (у тому числі в межах державних або місцевих програм), така сума коштів не включається до доходу платника єдиного податку фізичної особи – підприємця. 

Сума коштів у вигляді гранту, одержана фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку від іноземних фондів, не включається до доходу такої фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

При цьому, дохід отриманий цією фізичною особою включається до складу її загального оподатковуваного доходу (ст. 164 ПК).

ЗІР 107.04

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл