text
Головбух

До ІКП переносяться грошові зобов’язання по рентній платі зазначені у декларації чи додатку

 • 25 липня 2017
 • 37

Запитання

До ІКП переносяться грошові зобов’язання по рентній платі зазначені у декларації чи додатку(ах) до неї?

Відповідь

Коротка:

До інтегрованої картки платника переносяться грошові зобов’язання по рентній платі зазначені у додатку(ах) до податкової декларації з рентної плати:

 •  податкове зобов’язання за звітний період;
 •  податкове зобов’язання, що збільшується;
 • податкове зобов’язання, що зменшується;
 • сума штрафу;
 • сума пені, самостійно нарахована платником.

Повна:

Відповідно до п.п. 2 п. 1 розд. IV Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за № 751/28881 (далі – Порядок № 422), відображення (рознесення) показників форм податкової звітності та звітності з єдиного внеску (далі – Звітні документи) в інтегрованій картці платника (далі – ІКП) здійснюється на підставі алгоритмів, що затверджені у порядку, визначеному окремим організаційно – розпорядчим актом ДФС.

При поданні платниками Звітних документів у законодавчо встановлені терміни для такого подання, а також поданих з порушенням термінів подання, але до настання граничного строку сплати грошового зобов’язання за такими Звітними документами, нарахування в ІКП відображаються датою, що відповідає даті граничного терміну сплати грошових зобов’язань за такими Звітними документами (п.п. 2 п. 4 розд. ІV Порядку № 422).

При поданні Звітних документів після настання граничного строку сплати грошового зобов’язання, а також уточнюючих Звітних документів та Звітних документів, поданих за звітний (податковий) період, на який припадає дата ліквідації платника, нарахування в ІКП проводиться за датою їх подання. При цьому за уточнюючими Звітними документами в ІКП відображається різниця між грошовим зобов’язанням, зазначеним у поданому раніше Звітному документі, та грошовим зобов’язанням, розрахованим з урахуванням виявлених платником помилок, штрафу та пені (у разі заниження грошового зобов’язання), визначеним самостійно платником, якщо інше не передбачено формою Звітного документа.

Форма податкової декларації з рентної плати (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (в редакції наказів Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927 та від 31.05.2017 № 545). Невід’ємною частиною декларації є додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування. 

У рядку 2 Декларації, зокрема, зазначається код органу місцевого самоврядування за Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі – КОАТУУ) за місцезнаходженням контролюючого органу, до якого подається Декларація.

За кожним кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, зазначеним у рядку 2 Декларації, має подаватись окрема Декларація. 

Відповідно зазначений код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ проставляється у рядках 3 додатків, що додаються до цієї Декларації. Крім того, в деяких додатках передбачені окремі рядки, в яких зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням: ділянки надр або лісової ділянки, або водного об’єкта.

Отже, до ІКП переносяться грошові зобов’язання по рентній платі, зазначені у додатку(ах) до Декларації:

 • податкове зобов’язання за звітний період;
 • податкове зобов’язання, що збільшується;
 • податкове зобов’язання, що зменшується;
 • сума штрафу;
 • сума пені, самостійно нарахована платником.

ЗІР 121.06

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль