До ІКП переносяться грошові зобов’язання по рентній платі зазначені у декларації чи додатку

13

Запитання

До ІКП переносяться грошові зобов’язання по рентній платі зазначені у декларації чи додатку(ах) до неї?

Відповідь

Коротка:

До інтегрованої картки платника переносяться грошові зобов’язання по рентній платі зазначені у додатку(ах) до податкової декларації з рентної плати:

 •  податкове зобов’язання за звітний період;
 •  податкове зобов’язання, що збільшується;
 • податкове зобов’язання, що зменшується;
 • сума штрафу;
 • сума пені, самостійно нарахована платником.

Повна:

Відповідно до п.п. 2 п. 1 розд. IV Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за № 751/28881 (далі – Порядок № 422), відображення (рознесення) показників форм податкової звітності та звітності з єдиного внеску (далі – Звітні документи) в інтегрованій картці платника (далі – ІКП) здійснюється на підставі алгоритмів, що затверджені у порядку, визначеному окремим організаційно – розпорядчим актом ДФС.

При поданні платниками Звітних документів у законодавчо встановлені терміни для такого подання, а також поданих з порушенням термінів подання, але до настання граничного строку сплати грошового зобов’язання за такими Звітними документами, нарахування в ІКП відображаються датою, що відповідає даті граничного терміну сплати грошових зобов’язань за такими Звітними документами (п.п. 2 п. 4 розд. ІV Порядку № 422).

При поданні Звітних документів після настання граничного строку сплати грошового зобов’язання, а також уточнюючих Звітних документів та Звітних документів, поданих за звітний (податковий) період, на який припадає дата ліквідації платника, нарахування в ІКП проводиться за датою їх подання. При цьому за уточнюючими Звітними документами в ІКП відображається різниця між грошовим зобов’язанням, зазначеним у поданому раніше Звітному документі, та грошовим зобов’язанням, розрахованим з урахуванням виявлених платником помилок, штрафу та пені (у разі заниження грошового зобов’язання), визначеним самостійно платником, якщо інше не передбачено формою Звітного документа.

Форма податкової декларації з рентної плати (далі – Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 (в редакції наказів Міністерства фінансів України від 07.11.2016 № 927 та від 31.05.2017 № 545). Невід’ємною частиною декларації є додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування. 

У рядку 2 Декларації, зокрема, зазначається код органу місцевого самоврядування за Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі – КОАТУУ) за місцезнаходженням контролюючого органу, до якого подається Декларація.

За кожним кодом органу місцевого самоврядування за КОАТУУ, зазначеним у рядку 2 Декларації, має подаватись окрема Декларація. 

Відповідно зазначений код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ проставляється у рядках 3 додатків, що додаються до цієї Декларації. Крім того, в деяких додатках передбачені окремі рядки, в яких зазначається код органу місцевого самоврядування за КОАТУУ за місцезнаходженням: ділянки надр або лісової ділянки, або водного об’єкта.

Отже, до ІКП переносяться грошові зобов’язання по рентній платі, зазначені у додатку(ах) до Декларації:

 • податкове зобов’язання за звітний період;
 • податкове зобов’язання, що збільшується;
 • податкове зобов’язання, що зменшується;
 • сума штрафу;
 • сума пені, самостійно нарахована платником.

ЗІР 121.06Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль