text
Головбух

Порядок заповнення податкової декларації платника транспортного податку

  • 21 липня 2017
  • 532

Запитання

Який порядок заповнення податкової декларації платника транспортного податку у разі виправлення самостійно виявлених помилок?

Відповідь

Коротка та повна відповіді ідентичні:

Згідно з п.п. 267.5.1 п. 267.5 ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України 
від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (п.п. 267.6.4 п. 267.6 ст. 267 ПКУ).

Форма Податкової декларації з транспортного податку затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 415 (далі – Декларація). 

Порядок заповнення податкової декларації платника транспортного податку наступний.

Пункт 1 заголовної частини Декларації містить поле «Тип декларації», яке передбачає наступні форми: звітна, звітна нова, уточнююча.

У заголовній частині Декларації у рядку 01 «Звітна» проставляється відмітка «Х» у разі подання річної Декларації. У рядку 02 «Звітна нова» проставляється відмітка «Х», якщо в наданій раніше Декларації була допущена помилка і вона виправляється шляхом подання нової Декларації до настання граничного терміну її подання.

У разі уточнення податкових зобов’язань протягом року (після граничного терміну подання Декларації) або за минулі роки у заголовній частині Декларації 
у рядку 03 «Уточнююча» проставляється відмітка «Х».

У графі «Порядковий номер за рік» Декларації зазначається номер послідовно наростаючим числом від кількості поданих відповідних Декларацій.

Графа «починаючи з» Декларації заповнюється у разі подання Декларації щодо транспортних засобів, придбаних протягом звітного року або отриманих у разі переходу права власності на транспортні засоби протягом звітного року (зазначається місяць придбання або переходу права власності на транспортні засоби).

Графа «з урахуванням уточнень з» Декларації заповнюється у разі уточнення податкових зобов’язань (зазначається місяць, з якого здійснюється уточнення показників). 

У рядку 6 табличної частини Декларації вказується сума значень (усього) 
колонок 9-12 рядків 1-5 Декларації.

При цьому рядки 7 – 11 табличної частини Декларації у разі уточнення податкових зобов’язань протягом року заповнюються наступним чином:

у рядку 7 зазначається нарахована сума зобов’язання за даними раніше поданої Декларації. Значення береться з рядка 6 Декларації, що уточнюється

 у рядку 8 заповнюється збільшення податкового зобов’язання в результаті уточнення показників. Вказується позитивне значення розрахунку: рядок 6 – рядок 7;

у рядку 9 наводиться розмір заниження (недоплата) податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, за якими на момент подання уточнюючої Декларації минув термін сплати;

у рядку 10 відображається розмір зменшення податкового зобов’язання в результаті уточнення показників. Вказується позитивне значення розрахунку: 
рядок 7 – рядок 6;

у рядку 11 наводиться розмір завищення податкового зобов’язання минулих податкових періодів або періодів поточного року, за якими на момент подання уточнюючої Декларації минув термін сплати. 

Сума штрафу нараховується платником самостійно відповідно до п.п. «а» 
або п.п. «б» п. 50.1 ст. 50 ПКУ (3 відс. або 5 відс. від суми недоплати) та відображається у рядку12 Декларації.

Сума пені нараховується платником податків самостійно відповідно до п.п. 129.1.3 п. 129.1 ст. 129 ПКУ та відображається у рядку 13 Декларації.

ЗІР 111.05

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
×
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!