text
Головбух

Виправлення помилки в розрахунку коригування

  • 11 серпня 2016
  • 1808

Запитання

Який порядок виправлення помилки в розрахунку коригування до податкової накладної? Чи можливо за таким розрахунком відкоригувати податкові зобов’язання чи податковий кредит?

Відповідь

Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, не передбачає механізму виправлення помилки, допущеної в розрахунку коригування до податкової накладної.

Однак у разі допущення помилки в графах 1-10 розділу Б розрахунку коригування платник податку має право скласти другий розрахунок, у якому будуть враховані показники помилкового розрахунку. У графах 1-6 потрібно зазначити правильні показники, у графах 7-10 — сума різниці з відповідним знаком. Узагальнюючі дані відображаються у рядках I-VIII уточнюючого розрахунку.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Розрахунок коригування до податкової накладної, який містить помилки в заголовній частині, не може бути підставою для коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту.

Тому якщо розрахунок із помилками в заголовній частині зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), платник складає новий розрахунок коригування з правильними показниками та реєструє його в ЄРПН.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, категорія 101.07

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах