Головбух

Звільнені від ПДВ операції у податковій накладній

  • 14 березня 2016
  • 1994

Запитання

Земельна ділянка була придбана та продана окремо від будівлі. Як оформити податкову накладну на продаж цієї земельної ділянки?

Відповідь

Операції з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, земельних часток (паїв), крім тих, що розміщені під об’єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства, згідно з підпунктом 197.1.21 Податкового кодексу України (ПК) звільнені від оподаткування ПДВ.

Податкова накладна на такі операції оформлюється з урахуванням вимог статті 201 ПК та Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (у редакції наказу Мінфіну від 14.11.2014 № 1129; далі — Порядок № 957).

У разі звільнення від оподаткування у випадках, передбачених статтею 197 ПК, у виносці 3 такої податкової накладної робиться запис «Без ПДВ» з посиланням на відповідний пункт та/або підпункт (у цьому випадку — пп. 197.1.21 ПК).

Інші реквізити такої податкової накладної заповнюють у загальному порядку.

Варто пам’ятати, що для операцій, які оподатковуються або звільнені від оподаткування, складаються окремі податкові накладні. Тобто при одночасному постачанні одному отримувачу (покупцю) як оподатковуваних товарів чи послуг, так і таких, що звільнені від оподаткування, постачальник (продавець) складає окремі податкові накладні. Не допускається заповнення в одній накладній одночасно графи 12 та граф 8-11 (п. 14 Порядку № 957).

Також звертаємо увагу, що усі податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, затвердженому постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл