Послідовність врахування платежів на зменшення нарахованої суми податку у додатку ЗП декларації з податку на прибуток підприємств

58

Запитання

Яка послідовність врахування платежів на зменшення нарахованої суми податку у додатку ЗП до рядка 16 ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств?

Відповідь

Коротка:

Послідовність врахування платежів на зменшення нарахованої суми податку, враховуючи норми Податкового кодексу України, передбачена формою додатка ЗП до рядка 16 ЗП Податкової декларації з податку на прибуток підприємств.

Повна:

Форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467) (далі – Декларація).

У додатку ЗП до рядка 16 ЗП Декларації (далі – додаток ЗП) здійснюється розрахунок зменшення нарахованої суми податку. Зменшення нарахованої суми податку дорівнює сумарному значенню рядків 16.1 та 16.4.1 додатка ЗП до Декларації:

- у рядку 16.1 додатка ЗП до Декларації відображається сума податку на прибуток, отриманого з іноземних джерел, що сплачений суб’єктами господарювання за кордоном, яка зараховується під час сплати ними податку в Україні в розмірі, який не перевищує суми податку, що підлягає сплаті таким платником протягом такого звітного (податкового) періоду.

Підпунктом 141.4.9 п. 141.4 ст. 141 розд. III Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) передбачено, що суми податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачені суб’єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розд. III ПК. Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.

ПК не передбачено зарахування перевищення суми податку, сплаченої за кордоном, у зменшення податкових зобов’язань з податку на прибуток в наступних звітних періодах; 

- у рядку 16.4.1 додатка ЗП до Декларації відображається сума авансового внеску, що відноситься на зменшення нарахованої суми податку в поточному звітному (податковому) періоді.

Підпунктом 57.1 прим. 1.2 п. 57.1 прим.1 ст. 57 ПК визначено, що авансові внески, сплачені при виплаті дивідендів протягом звітного періоду, зараховуються у зменшення нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за такий податковий (звітний) період, у разі їх перевищення над сумою податку - переносяться у зменшення податкових зобов’язань наступних податкових (звітних) періодів до повного їх погашення, у разі отримання від’ємного значення об’єкта оподаткування такого наступного періоду - на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових (звітних) періодів до повного їх погашення. 

Отже, послідовність врахування платежів на зменшення нарахованої суми податку, з урахуванням норм ПК, передбачена формою додатка ЗП до Декларації.

ЗІР 102.23.02Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль