text
Головбух

Реєстрацію платника ПДВ анульовано: чи може бути складена податкова накладна на покупця, колишнього платника ПДВ

  • 4 липня 2017
  • 31

Запитання

Чи має можливість постачальник зареєструвати податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних, якщо на дату її складання покупець був платником ПДВ, а на дату реєстрації – реєстрацію платника ПДВ покупця анульовано?

Відповідь

Коротка:

Податкова накладна складається в день виникнення податкових зобов’язань постачальника (продавця). При цьому реквізит «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» підлягає обов’язковому заповненню та повинен відповідати Реєстру платників ПДВ на дату складання податкової накладної.

Отже, якщо на дату складання податкової накладної покупець був платником ПДВ, а на дату її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію платника ПДВ анульовано, у полі «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» такої податкової накладної зазначається індивідуальний податковий номер покупця, що був діючим на дату складання такої податкової накладної.

Повна:

Пунктом 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що на дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) у встановлений ПКУ термін.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, – до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, – до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Пунктом 1 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 1246), визначено механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї (далі – податкова накладна та/або розрахунок коригування), до ЄРПН, звіряння даних, що містяться у виданих платникам ПДВ – отримувачам (покупцям) товарів (послуг) податковій накладній, з відомостями, які містяться у ЄРПН.

ЗІР 101.16

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!