Порядок зарахування від’ємного значення з ПДВ у рахунок погашення грошових зобов’язань

22

Запитання

Який порядок зарахування від’ємного значення з ПДВ у рахунок погашення грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету та протягом якого терміну відбувається таке зарахування?

Відповідь

Коротка та повна відповіді ідентичні:

Порядок визначення суми ПДВ, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків регламентовано ст. 200 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПК).

Відповідно до п. 200.7 ст. 200 ПК платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації (далі – Декларація).

Форма заяви про повернення суми бюджетного відшкодування (додаток 4 до Декларації) передбачена Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 із змінами.

Відповідно до встановленої форми до декларації сума зазначена у рядку 20.2.2 Декларації (сплата грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету) відображається у таблиці 3 додатку 4, де зазначається код бюджетної класифікації та рахунок платежу в Державній казначейській службі України.

Заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування (далі – Реєстр) протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження відповідно до п.п. 200.7.2 п. 200.7 ст. 200 ПК.

При цьому зазначаємо, що відповідно до п. 200.10 ст. 200 ПК протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних. Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки, а у випадках, визначених п. 200.11 ст. 200 ПК, – за результатами документальної перевірки, що проводиться відповідно до ПК.

Пунктом 200.7.1 ст. 200 ПК зазначено, що формування Реєстру здійснюється Міністерством фінансів України на підставі даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політнику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

Відповідно до Постанови від 25.01.2017 № 26 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» формування Реєстру здійснюється Міністерством фінансів України автоматично на підставі баз даних ДФС та Казначейства.

Узгоджена сума бюджетного відшкодування стає доступною органу Казначейства для виконання на наступний операційний день за днем її відображення в Реєстрі та перераховується органом Казначейства у строки, передбачені п. 200.13 ст. 200 ПК, на бюджетні рахунки для перерахування у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету протягом п’яти операційних днів.

Казначейство здійснює бюджетне відшкодування на підставі даних Реєстру, що містяться в інформаційному ресурсі Мінфіну, а також з урахуванням вимог Бюджетного кодексу України та п. 55 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» ПК (п. 14 Постанови № 26).

Статтею 29 глави 5 розділу II Бюджетного кодексу України (із змінами та доповненнями) (далі - Бюджетний кодекс) визначено перелік доходів, що включаються до складу доходів Державного бюджету України.

До доходів Державного бюджету України включаються доходи бюджету, за винятком тих, що згідно із статтями 64. 66, 69 та 71 Бюджетного кодексу закріплені за місцевими бюджетами (п. 29.1 ст. 29 Бюджетного кодексу).

Джерела сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податку визначено ст. 87 ПК.

Підпунктом «в» п. 87.1 ст. 87 ПК суми бюджетного відшкодування з ПДВ (на підставі відповідної заяви платника) включено до переліку джерел сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків до Державного бюджету.

Зарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з платежів, надходження яких розподіляються у пропорціях як до державного бюджету, так і до місцевих бюджетів, положеннями ПК не передбачено.

ЗІР 101.25



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль