Головбух

Запит контролюючих органів про подання інфрмації в електронному вигляді

  • 23 червня 2017
  • 175

Запитання

Чи мають право контролюючі органи направляти платникам податків, у тому числі, тим, які перебувають на обліку в інших контролюючих органах, запит про подання інформації в електронному вигляді та яка дата є датою отримання такого запиту?

Відповідь

Коротка:

Контролюючі органи мають право направляти платникам податків, у тому числі, тим, які перебувають на обліку в інших контролюючих органах, запит про подання інформації в електронному вигляді, підписаний керівником органу ДФС (його заступником або уповноваженою особою) та скріплений печаткою. 

Датою отримання такого запиту є дата надходження сформованого програмним забезпеченням повідомлення про доставку.

Повна:

Вимоги до запиту про подання інформації визначені п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) та п. 10 постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1245 «Про затвердження Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом» зі змінами та доповненнями (далі – Порядок).

Відповідно до п. 73.3 ст. 73 ПК контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб’єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження. 

Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити:

1)     підстави для надіслання запиту відповідно до п. 73.3 ст. 73 ПК, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;

2)     перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;

3)     печатку контролюючого органу. 

Крім того, п. 9 Порядку передбачено, що в окремих випадках зазначений запит може надсилатися з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку з накладенням електронного цифрового підпису органу державної податкової служби. 

Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку суб’єкту інформаційних відносин або його посадовій особі, а в разі направлення в електронному вигляді з використанням засобів телекомунікаційного зв’язку з накладенням електронного цифрового підпису органу державної податкової служби – у разі надходження сформованого програмним забезпеченням повідомлення про доставку (п. 13 Порядку). 

Суб’єкти інформаційних відносин зобов’язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту, якщо інше не передбачено ПК (п. 14 Порядку). 

Отже, контролюючі органи мають право направляти платникам податків, у тому числі, тим, які перебувають на обліку в інших контролюючих органах, запит про подання інформації в електронному вигляді, підписаний керівником органу ДФС (його заступником або уповноваженою особою) та скріплений печаткою. 

Датою отримання такого запиту є дата надходження сформованого програмним забезпеченням повідомлення про доставку.

ЗІР 135.05

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл