text
Головбух

Кількість знаків у ціні постачання податкової накладної

  • 28 січня 2016
  • 5689

Запитання

Для правильного розрахунку графи 8 податкової накладної у графі 7 змінено кількість знаків після коми з двох до чотирьох. Чи буде вважатись така податкова накладна складеною з помилками? Як її відкоригувати?

Відповідь

Відповідно до пункту 3 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 22.09.2014 № 957 (у редакції наказу Мінфіну від 14.11.2014 № 1129) (далі — Порядок № 957), усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.

Водночас пунктом 15 Порядку № 957 передбачено, що графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством. Тобто ціну постачання у графі 7 податкової накладної варто зазначати з двома знаками після коми, крім випадків, прямо передбачених чинним законодавством. У роз’ясненні податківців, розміщеному в ЗІР (категорія 101.19), йдеться лише про один випадок, коли у графі 7 податкової накладної може зазначатися числове значення з більшою кількістю знаків після коми, — у разі якщо ціни (тарифи) затверджено відповідними рішеннями уряду.

Проте можуть існувати й інші об’єктивні причини, коли виникає необхідність для правильного розрахунку обсягу постачання (графа 8) у графі 7 податкової накладної ставити більшу кількість знаків після коми, зокрема, якщо ціна у договорі встановлена в іноземній валюті. У такому разі при перерахунку інвалюти в гривні застосовується офіційний курс НБУ, який містить більше ніж два знаки після коми.

На нашу думку, важливіше правильно розрахувати обсяг постачання, який розраховують шляхом множення значень граф 6 та 7 та зазначають у відповідних графах 8-13 податкової накладної. Обсяг постачання має містити два знаки після коми. Тому для правильності його відображення застосовують правило математичного округлення, яке полягає у збільшенні відповідного знака на «1» (одиницю), якщо наступний за ним знак, який скорочується, дорівнює або перевищує «5» (п’ять).

Про це згадується у листі ДФС від 12.01.2016 № 358/6/99-99-19-03-02-15. У ньому зазначено, що розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знака на «1» (одиницю).

Попри те, що у листі наголос зроблено на кількісних показниках, що зазначаються у графі 6 податкової накладної, на нашу думку, не буде вважатись помилкою, якщо ціна у графі 7 податкової накладної матиме більше ніж дві цифри після коми. Адже значення графи 7 теж бере участь у розрахунку вартісного показника у графах 8-13 податкової накладної і так само, як і значення графи 6, впливає на правильність розрахунку показників цих граф.

Навіть якщо з цього приводу й будуть зауваження з боку податківців, коригувати таку податкову накладну немає необхідності. Адже згідно з пунктом 201.10 Податкового кодексу України (ПК) податкова накладна, що містить помилки в обов’язкових реквізитах, до яких підпунктом «є» пункту 201.1 ПК віднесено ціну постачання без урахування ПДВ, є підставою для віднесення покупцем сум ПДВ до податкового кредиту за умови, що такі помилки не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар або послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах