Головбух

Як підтвердити неможливість використання пального через його зникнення

  • 16 червня 2017
  • 11

Запитання

Які докази повинен надати до контролюючого органу платник акцизного податку стосовно втраченого пального, з метою підтвердження неможливості використання пального на митній території України, що виявив та документально зафіксував втрати пального внаслідок аварії, пожежі, повені, крадіжки невстановленими особами чи інших форс-мажорних обставин?

Відповідь

Коротка:

З питань порядку оформлення, відображення у первинних документах та документального підтвердження втрат пального внаслідок аварії, пожежі, повені, крадіжки чи інших форс-мажорних обставин платнику податку доцільно звернутися до Міністерства фінансів України.

Повна:

Відповідно до п.п. 216.3 ст. 216 Податкового кодексу України від 02 грудня 

2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПК) податкове зобов’язання щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролюючим органам необхідні докази того, що відповідний підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин і його використання на митній території України є неможливим.

Водночас положеннями ПК не визначено, які саме докази при цьому і у вигляді яких документів повинен надати до контролюючого органу платник податку.

В свою чергу відповідно до ст. ст. 8 та 9 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХIV «Про бухгалтерський облік» зі змінами та доповненнями матеріали, пов’язані з нестачею та відшкодуванням втрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства повинні бути належним чином оформлені та відображені у первинних документах, що є підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій платника акцизного податку.

При цьому регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється Міністерством фінансів України, яке затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Отже, з питань порядку оформлення, відображення у первинних документах та документального підтвердження втрат пального внаслідок аварії, пожежі, повені, крадіжки чи інших форс-мажорних обставин платнику податку доцільно звернутися до Міністерства фінансів України.

ЗІР 116.13.02

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл