text
Головбух

Як у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2017 року відобразити коригування фінансового результату

  • 29 травня 2017
  • 85

Запитання

Як у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2017 року відобразити коригування фінансового результату встановлене абзацами п’ятим, шостим пп. 138.1, 138.2 ст. 138, абзацом другим підпунктів 139.2.1, 139.2.2 п. 139.2 ст. 139, підпунктами 140.5.10 - 140.5.12 п. 140.5 ст. 140 та підпунктами 141.1.3, 141.1.4 п. 141.1 ст. 141 ПКУ, якщо в формі декларації відсутні рядки для такого коригування?

Відповідь

Різниці залежно від видів здійснених операцій відображаються у додатку РІ «Різниці» до Податкової декларації з податку на прибуток підприємства, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Декларація). В Додатку РІ до Декларації згруповані різниці, на які збільшується (зменшується) фінансовий результат, з посиланням на відповідні норми ПКУ.

Враховуючи те, що з 01.01.2017 Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» внесено зміни, зокрема до ст.ст. 138, 139, 140, 141 ПКУ в частині коригування фінансового результату до оподаткування та формою Додатка РІ до Декларації не передбачено відповідних різниць, на які збільшується (зменшується) фінансовий результат до оподаткування, платник податків може відобразити їх у рядках 01 та 02 Додатка РІ до Декларації за І квартал 2017 року, збільшивши показники цих резервів на відповідні суми нарахувань. 

При поданні Декларації слід враховувати вимоги п. 46.4 ст. 46 ПКУ, яким визначено, що якщо платник податків вважає, що форма податкової декларації, визначена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, збільшує або зменшує його податкові зобов’язання, всупереч нормам ПКУ з такого податку чи збору, він має право зазначити цей факт у спеціально відведеному місці в податковій декларації.

Платник податків у разі необхідності може подати разом з податковою декларацією доповнення до такої декларації, які складені за довільною формою, що вважатиметься невід’ємною частиною податкової декларації. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання.

ЗІР 102.23.02

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!