Зняття з обліку юридичної особи пов’язане з банкрутством

33

Запитання

Як відбувається зняття з обліку ЮО, у разі прийняття судом рішення про припинення такої ЮО, яке не пов’язано з банкрутством?

Відповідь

Підставою для зняття з обліку у контролюючих органах юридичних осіб є повідомлення чи документальне підтвердження державного реєстратора чи іншого органу державної реєстрації про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи (ст. 67 Податкового кодексу України).

Порядок ліквідації юридичної особи визначений ст. 110-111 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ), Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон № 755) та ліквідація юридичної особи за рішенням суду, що не пов’язане з банкрутством, складається з таких основних етапів.

Дані про рішення суду щодо припинення юридичної особи, а також відомості про комісію з припинення (ліквідатора, ліквідаційну комісію тощо) та про строк, визначений судом, для заявлення кредиторами своїх вимог, вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

З дати внесення до ЄДР запису про рішення суду щодо ліквідації юридичної особи ліквідаційна комісія (ліквідатор) зобов’язана вжити всіх необхідних заходів щодо ліквідації юридичної особи, зокрема, вжити заходів щодо виплати грошових сум кредиторам юридичної особи, що ліквідується, у тому числі за податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ст. 111 ЦКУ).

Процедура зняття з обліку юридичної особи у контролюючих органах, регламентуються розд. XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок) та розд. IV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.11.2014 № 1162 (далі – Порядок № 1162).

У разі отримання із ЄДР відомостей про внесення судового рішення щодо припинення юридичної особи, контролюючі органи проводять заходи податкового контролю, пов’язані з ліквідацією юридичної особи, та до завершення строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог, формують та передають до ЄДР у порядку інформаційної взаємодії між ЄДР та інформаційними системами ДФС:

  • відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів за ф. № 30-ОПП;
  • відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за ф. № 11-ЄСВ.

Після закінчення процедури припинення, але не раніше закінчення строку заявлення вимог кредиторами, ліквідаційна комісія (ліквідатор) забезпечує подання державному реєстраторові документів, передбачених ч. 12 ст. 17 Закону № 755 для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, а саме:

  • заяви про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;
  • довідки архівної установи про прийняття документів, що відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

За результатами розгляду зазначених документів та за відсутності підстав для відмови у державній реєстрації або зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації, визначених ст. 27 та 28 Закону № 755, державний реєстратор проводить державну реєстрацію припинення юридичної особи та відомості про проведення такої реєстраційної дії передаються до контролюючих органів в порядку інформаційної взаємодії.

Відомості з ЄДР про державну реєстрацію припинення юридичної особи є підставою для зняття її з обліку в контролюючих органах. Дата зняття з обліку відповідає даті закриття останньої інтегрованої картки платника або даті отримання відомостей про припинення юридичної особи у разі, якщо на момент отримання таких відомостей були закриті всі інтегровані картки такого платника. 

Дані про зняття з обліку юридичної особи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку такого платника до ЄДР із зазначенням: дати та номера запису про зняття з обліку як платника податків та як платника єдиного внеску, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника знято з обліку.

ЗІР 119.07Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль