Грошові внески до статутного капіталу від засновників-нерезидентів

383

Запитання

Чи може нерезидент внести грошові кошти для поповнення статутного капіталу через касу підприємства чи банку?

Відповідь

Іноземні інвестори можуть брати часткову участь у підприємствах, створених спільно з українськими юридичними та фізичними особами, або придбавати частки діючих підприємств (ст. 3 Закону України «Про режим іноземного інвестування» від 19.03.1996 № 93/96-ВР; далі — Закон № 93/96).

Іноземні інвестиції можна здійснювати, зокрема, іноземною валютою, яку вважають конвертованою НБУ, та валютою України (ст. 2 Закону № 93/96). Вносять такі інвестиції відповідно до Положення про порядок іноземного інвестування в Україну, затвердженого постановою Правління НБУ від 10.08.2005 № 280 (далі — Положення).

Так, іноземні інвестиції в Україну у грошовій формі дозволяється провадити у гривні та іноземній валюті винятково першої групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління НБУ від 04.02.1998 № 34 (п. 1.3 Положення).

Розрахунки за об’єкти інвестування слід проводити винятково через рахунки, відкриті в уповноважених банках (п. 2.2 Положення).

Як визначено в пункті 2.1 Положення, іноземний інвестор може внести інвестицію у один із таких способів:

  • перерахувати іноземну валюту з-за кордону безпосередньо на поточний рахунок резидента;
  • відкрити інвестиційний рахунок і перерахувати на нього іноземну валюту з-за кордону для подальшої інвестиції. Якщо іноземну інвестицію проводять у гривні, іноземну валюту з інвестиційного рахунку продають і зараховують на інвестиційний рахунок кошти від її продажу у гривні, а надалі перераховують їх на поточний рахунок резидента.

А от фізична особа — нерезидент має перераховувати кошти в іноземній валюті та у гривні з власного поточного рахунку фізичної особи — нерезидента в уповноваженому банку на свій інвестиційний рахунок для подальшої інвестиції.

Інвестиційні рахунки відкривають нерезидентам-інвесторам в уповноважених банках України відповідно до пункту 1.8 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492.

Тож іноземні інвестиції у грошовій формі не можна проводити через каси підприємств і банків.

Експертно-правова система «Expertus: Головбух»Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль