text
Головбух

Грошові внески до статутного капіталу від засновників-нерезидентів

  • 11 травня 2017
  • 3257

Запитання

Чи може нерезидент внести грошові кошти для поповнення статутного капіталу через касу підприємства чи банку?

Відповідь

Іноземні інвестори можуть брати часткову участь у підприємствах, створених спільно з українськими юридичними та фізичними особами, або придбавати частки діючих підприємств (ст. 3 Закону України «Про режим іноземного інвестування» від 19.03.1996 № 93/96-ВР; далі — Закон № 93/96).

Іноземні інвестиції можна здійснювати, зокрема, іноземною валютою, яку вважають конвертованою НБУ, та валютою України (ст. 2 Закону № 93/96). Вносять такі інвестиції відповідно до Положення про порядок іноземного інвестування в Україну, затвердженого постановою Правління НБУ від 10.08.2005 № 280 (далі — Положення).

Так, іноземні інвестиції в Україну у грошовій формі дозволяється провадити у гривні та іноземній валюті винятково першої групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів, затвердженого постановою Правління НБУ від 04.02.1998 № 34 (п. 1.3 Положення).

Розрахунки за об’єкти інвестування слід проводити винятково через рахунки, відкриті в уповноважених банках (п. 2.2 Положення).

Як визначено в пункті 2.1 Положення, іноземний інвестор може внести інвестицію у один із таких способів:

  • перерахувати іноземну валюту з-за кордону безпосередньо на поточний рахунок резидента;
  • відкрити інвестиційний рахунок і перерахувати на нього іноземну валюту з-за кордону для подальшої інвестиції. Якщо іноземну інвестицію проводять у гривні, іноземну валюту з інвестиційного рахунку продають і зараховують на інвестиційний рахунок кошти від її продажу у гривні, а надалі перераховують їх на поточний рахунок резидента.

А от фізична особа — нерезидент має перераховувати кошти в іноземній валюті та у гривні з власного поточного рахунку фізичної особи — нерезидента в уповноваженому банку на свій інвестиційний рахунок для подальшої інвестиції.

Інвестиційні рахунки відкривають нерезидентам-інвесторам в уповноважених банках України відповідно до пункту 1.8 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 № 492.

Тож іноземні інвестиції у грошовій формі не можна проводити через каси підприємств і банків.

Експертно-правова система «Expertus: Головбух»

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!