Не було ані нарахувань, ані виплат — чи подавати форму № 1ДФ

375

Запитання

Єдиного працівника звільнили 01.01.2017. Доходу йому не нараховували і не виплачували. Чи потрібно у такому випадку подавати порожній розрахунок за формою № 1ДФ?

Відповідь

Ні, в такому разі подавати форму № 1ДФ не потрібно. Обґрунтуємо чому.

Підпункт «б» пункту 176.2 Податкового кодексу України (ПК) свідчить про те, що податковий агент зобов’язаний подавати розрахунок за формою № 1ДФ, лише якщо у розрахунковому періоді він нараховував дохід платникові податку.

Разом із тим Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджений наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі —Порядок № 4), зобов’язує подавати форму № 1ДФ також у разі виплати доходу фізособам. Так, на тих фізосіб, яких було звільнено у звітному періоді за місцем роботи, на якому вони отримували дохід у вигляді заробітної плати, або звільнено до початку звітного періоду, але доходи вони отримували у звітному періоді, заповнюють графу 7 форми № 1ДФ (п. 3.7 розд. III Порядку № 4).

Якщо протягом звітного кварталу податковий агент не нараховує і не виплачує доходів фізособам, форму № 1ДФ за цей звітний квартал він не подає.

Позаяк в описаній ситуації виплат і нарахувань не було, то і подавати форму № 1ДФ і заповнювати графу 7 «Дата звільнення» немає потреби.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль