text
Головбух

ТОВ виплачує дивіденди іноземній компанії, якою володіє фізособа: як оподатковувати

  • 24 квітня 2017
  • 255

Запитання

ТОВ на загальній системі оподаткування виплачує дивіденди своєму засновникові — компанії, яка зареєстрована у Швеції та має 100% статутного капіталу ТОВ. Власник шведської компанії (100% статутного капіталу) — фізособа, громадянин Швеції. Чи потрібно ТОВ утримувати податок на репатріацію? Якщо так — у якому розмірі?

Відповідь

За загальним правилом із дивідендів утримують податок за ставкою 15% їх суми та за їх рахунок. Його сплачують до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями чинних міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких проводять виплати (пп. 141.4.2 Податкового кодексу України, ПК).

Наразі чинна Конвенція між Урядом України та Урядом Швеції про уникнення подвійного оподаткування доходів і попередження податкових ухилень (далі — Конвенція; лист ДФС від 24.01.2017 № 1414/7/99-99-01-02-02-17). За пунктом 2 статті 10 Конвенції дивіденди можуть також оподатковувати у Договірній Державі, резидентом якої є компанія, яка сплачує дивіденди, і згідно із законодавством цієї Держави.

Якщо одержувач фактично має право на дивіденди, податок не повинен перевищувати:

  • 5% загальної суми, якщо право на дивіденди фактично має компанія (на відміну від товариства) і ця компанія є власником принаймні 20% капіталу компанії, яка сплачує дивіденди;
  • 10% загальної суми дивідендів в інших випадках.

Визначення терміна «компанія» наведено в абзаці e) пункту 1 статті 3 Конвенції: це будь-яке корпоративне об’єднання або будь-яка організація, що розглядається з метою оподаткування як корпоративне об’єднання.

Згідно з пунктом 103.3 ПК бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу з метою застосування згідно з правилами міжнародного договору України пониженої ставки податку до дивідендів, процентів, роялті, винагород тощо нерезидента, отриманих із джерел в Україні, вважають особу, яка має право отримувати такі доходи.

У пункті 4 статті 10 Конвенції чітко зазначено, що термін «дивіденди» під час застосування в цій статті означає дохід від акцій чи інших прав, які не є борговими зобов’язаннями, що дають право на участь у прибутку. Так само, як дохід від інших корпоративних прав, який підлягає такому самому оподаткуванню, як доходи від акцій, згідно з податковим законодавством держави, резидентом якої є компанія, що розподіляє прибуток.

Отже, з огляду на це фактичним власником дивідендів є шведська компанія, яка є власницею 100% статутного капіталу ТОВ — резидента України. Тому дивіденди під час виплати оподатковують податком за ставкою 5%.

З порядком застосування положень міжнародних договорів про уникнення подвійного оподаткування можна ознайомитися в консультації «Порядок сплати податку на репатріацію» в експертно-правовій системі Expertus: Головбух

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та читайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль