text
Головбух

Придбання у фізособи нерухомості за нотаріально посвідченим договором

  • 19 квітня 2017
  • 1446

Запитання

Підприємство придбало у фізичної особи нерухомість і земельну ділянку під нею, сплативши ПФДО та військовий збір. Чи потрібно включати відомості про такі доходи фізичної особи до податкового розрахунку за формою № 1ДФ? Договір купівлі-продажу посвідчували у нотаріуса, тож він безумовно повідомить про це органи контролю.

Відповідь

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено у статті 172 Податкового кодексу України (ПК).

Якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна є юридична особа, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну) (п. 172.4 ПК).

Поняття податковий агент наведене у підпункті 14.1.180 ПК. А саме: податковим агентом є, зокрема, юридична особа, яка має нараховувати, утримувати і сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що вона виплачує такій особі, подавати податкову звітність органам контролю та нести відповідальність за порушення норм ПК.

Особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, подають податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і суми утриманого з них податку до органу контролю за місцем свого розташування (пп. «б» п. 176.2 ПК).

Тобто юридична особа, яка придбаває об’єкти нерухомості у фізичної особи, не лише утримує з доходів такої особи ПДФО та військовий збір, а й відображає у податковому розрахунку за формою № 1ДФ відомості про такі сумт доходів і податків. Доходи фізичних осіб вiд операцій з продажу oб’єктiв нерухомого майна відображають із ознакою «104» (додаток до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4).

Також у пригоді стануть листи ДФС від 08.04.2016 № 7884/6/99-99-17-03-03-15, ГУ ДФС у м. Києві від 13.04.2016 № 3483/Т/26-15-13-04-14,.

Експертна система «Expertus: Головбух»

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль