text
Головбух

Придбання у фізособи нерухомості за нотаріально посвідченим договором

  • 19 квітня 2017
  • 1686

Запитання

Підприємство придбало у фізичної особи нерухомість і земельну ділянку під нею, сплативши ПФДО та військовий збір. Чи потрібно включати відомості про такі доходи фізичної особи до податкового розрахунку за формою № 1ДФ? Договір купівлі-продажу посвідчували у нотаріуса, тож він безумовно повідомить про це органи контролю.

Відповідь

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено у статті 172 Податкового кодексу України (ПК).

Якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна є юридична особа, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну) (п. 172.4 ПК).

Поняття податковий агент наведене у підпункті 14.1.180 ПК. А саме: податковим агентом є, зокрема, юридична особа, яка має нараховувати, утримувати і сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що вона виплачує такій особі, подавати податкову звітність органам контролю та нести відповідальність за порушення норм ПК.

Особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, подають податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і суми утриманого з них податку до органу контролю за місцем свого розташування (пп. «б» п. 176.2 ПК).

Тобто юридична особа, яка придбаває об’єкти нерухомості у фізичної особи, не лише утримує з доходів такої особи ПДФО та військовий збір, а й відображає у податковому розрахунку за формою № 1ДФ відомості про такі сумт доходів і податків. Доходи фізичних осіб вiд операцій з продажу oб’єктiв нерухомого майна відображають із ознакою «104» (додаток до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4).

Також у пригоді стануть листи ДФС від 08.04.2016 № 7884/6/99-99-17-03-03-15, ГУ ДФС у м. Києві від 13.04.2016 № 3483/Т/26-15-13-04-14,.

Експертна система «Expertus: Головбух»

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
×
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!