Придбання у фізособи нерухомості за нотаріально посвідченим договором

348

Запитання

Підприємство придбало у фізичної особи нерухомість і земельну ділянку під нею, сплативши ПФДО та військовий збір. Чи потрібно включати відомості про такі доходи фізичної особи до податкового розрахунку за формою № 1ДФ? Договір купівлі-продажу посвідчували у нотаріуса, тож він безумовно повідомить про це органи контролю.

Відповідь

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено у статті 172 Податкового кодексу України (ПК).

Якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна є юридична особа, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну) (п. 172.4 ПК).

Поняття податковий агент наведене у підпункті 14.1.180 ПК. А саме: податковим агентом є, зокрема, юридична особа, яка має нараховувати, утримувати і сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що вона виплачує такій особі, подавати податкову звітність органам контролю та нести відповідальність за порушення норм ПК.

Особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, подають податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і суми утриманого з них податку до органу контролю за місцем свого розташування (пп. «б» п. 176.2 ПК).

Тобто юридична особа, яка придбаває об’єкти нерухомості у фізичної особи, не лише утримує з доходів такої особи ПДФО та військовий збір, а й відображає у податковому розрахунку за формою № 1ДФ відомості про такі сумт доходів і податків. Доходи фізичних осіб вiд операцій з продажу oб’єктiв нерухомого майна відображають із ознакою «104» (додаток до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4).

Також у пригоді стануть листи ДФС від 08.04.2016 № 7884/6/99-99-17-03-03-15, ГУ ДФС у м. Києві від 13.04.2016 № 3483/Т/26-15-13-04-14,.

Експертна система «Expertus: Головбух»



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль