text
Головбух

Як замовнику перевірити правильність кодів послуг у податковій накладній

  • 11 квітня 2017
  • 2009

Запитання

Як замовник може перевірити коди послуг, які зазначив виконавець у податковій накладній? Чи повинні ці коди співпадати з видами діяльності за КВЕД?

Відповідь

У податковій накладній для операцій із постачання послуг зазначають код тієї чи тієї послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016:2010), затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457. У пункті 16 Порядку про заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, є посилання лише на цей документ. Тобто перевірити відповідність коду послуги можна за ДК 016:2010, який узгоджено з ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності», затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 (далі — КВЕД).

У ДК 016:2010 продукція/послуга — це результат окремого виду економічної діяльності відповідно до КВЕД. Тобто кожному угрупованню видів економічної діяльності за КВЕД на ієрархічних рівнях «секція — клас» відповідає угруповання (одне чи кілька) продукції, яка є результатом його виконання.

Легко визначити вид діяльності допоможуть Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затверджені наказом Держкомстату від 23.12.2011 № 396. Тож рекомендуємо спочатку визначити код виду діяльності за КВЕД, а потім перевірити за ним правильність коду послуги.

Наприклад, підприємство отримує послуги від клінінгової компанії (тобто замість утримання в штаті прибиральниць користується послугами професіоналів). У КВЕД є група 81.2 «Діяльність із прибирання». Ця група, зокрема, містить діяльність із загального прибирання внутрішніх приміщень усіх типів будівель. А клас 81.21 «Загальне прибирання будинків» включає загальне (неспеціалізоване) прибирання всіх типів будівель, наприклад, офісів. У ДК 016:2010 шукаємо вид послуг із таким самим кодом — 81.21, який тут має назву «Послуги щодо загального очищування будівель». Тобто в податковій накладній постачальник клінінгових послуг має зазначити свої послуги під кодом 81.21. Саме так у взаємозв’язку КВЕД і ДК 016 можна перевірити коди послуг на їх відповідність змісту послуг.

Експертна система «Expertus: Головбух»

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль