text
Головбух

Як замовнику перевірити правильність кодів послуг у податковій накладній

  • 11 квітня 2017
  • 2062

Запитання

Як замовник може перевірити коди послуг, які зазначив виконавець у податковій накладній? Чи повинні ці коди співпадати з видами діяльності за КВЕД?

Відповідь

У податковій накладній для операцій із постачання послуг зазначають код тієї чи тієї послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016:2010), затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457. У пункті 16 Порядку про заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307, є посилання лише на цей документ. Тобто перевірити відповідність коду послуги можна за ДК 016:2010, який узгоджено з ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності», затвердженим наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 (далі — КВЕД).

У ДК 016:2010 продукція/послуга — це результат окремого виду економічної діяльності відповідно до КВЕД. Тобто кожному угрупованню видів економічної діяльності за КВЕД на ієрархічних рівнях «секція — клас» відповідає угруповання (одне чи кілька) продукції, яка є результатом його виконання.

Легко визначити вид діяльності допоможуть Методологічні основи та пояснення до позицій Класифікації видів економічної діяльності, затверджені наказом Держкомстату від 23.12.2011 № 396. Тож рекомендуємо спочатку визначити код виду діяльності за КВЕД, а потім перевірити за ним правильність коду послуги.

Наприклад, підприємство отримує послуги від клінінгової компанії (тобто замість утримання в штаті прибиральниць користується послугами професіоналів). У КВЕД є група 81.2 «Діяльність із прибирання». Ця група, зокрема, містить діяльність із загального прибирання внутрішніх приміщень усіх типів будівель. А клас 81.21 «Загальне прибирання будинків» включає загальне (неспеціалізоване) прибирання всіх типів будівель, наприклад, офісів. У ДК 016:2010 шукаємо вид послуг із таким самим кодом — 81.21, який тут має назву «Послуги щодо загального очищування будівель». Тобто в податковій накладній постачальник клінінгових послуг має зазначити свої послуги під кодом 81.21. Саме так у взаємозв’язку КВЕД і ДК 016 можна перевірити коди послуг на їх відповідність змісту послуг.

Експертна система «Expertus: Головбух»

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!