Головбух

Сплата туристичного збору під час відрядження

  • 12 травня 2016
  • 2686

Запитання

Під час відрядження працівник сплатив туристичний збір. Чи можуть податківці вважати це відрядження туристичною поїздкою та відносити до додаткового блага компенсацію всіх витрат працівника у відрядженні?

Відповідь

Туристичний збір сплачують громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій діє рішення сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк. Особи у відрядженні туристичний збір сплачувати не повинні.

Тож відрядження, в якому працівник сплатив туристичний збір, не вважається туристичною поїздкою. А компенсація витрат буде для працівника додатковим благом, яке оподатковується ПДФО та військовим збором.

Вартість проїзду, витрати за наймане житло у відрядженні не є додатковим благом, адже їх компенсація працівникові передбачена Кодексом законів про працю України. ПДФО та військовим збором їх не оподатковують за підтвердження зв’язку відрядження із господарською діяльністю роботодавця.

Факт відрядження потрібно підтверджувати документально за допомогою наказу про відрядження, службового завдання та звіту працівника про виконання завдання у відрядженні. Якщо факт відрядження не підтверджено, працівник сплачує туристичний збір.

Отже, за наявності наказу на відрядження поїздка працівника не може вважатися туристичною навіть у разі сплати туристичного збору. Проте компенсація роботодавцем суми туристичного збору оподатковується ПДФО та військовим збором.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл