text
Головбух

Середній заробіток мобілізованого: мінзарплатну доплату не проводимо

  • 14 березня 2017
  • 371

Запитання

Підприємство виплачує середній заробіток мобілізованому працівникові. Чи потрібно в такому разі проводити доплату до рівня мінімальної зарплати?

Відповідь

Ні, доплачувати до мінімальної зарплати не потрібно. Ось чому.

Зарплата працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчою за мінзарплату. Тому, якщо працівник виконав місячну норму праці, однак нарахована йому заробітна плата менша за мінімальну, роботодавець проводить доплату (ст. 3-1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).

Середній заробіток, що його виплачують мобілізованому працівникові, є виплатою за невідпрацьований час (пп. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5). Оскільки така виплата не є платою за виконану норму праці, на неї не поширюється вимога щодо проведення донарахувань до мінзарплати.

Експертна система «Expertus: Головбух»

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
Ви можете дочитати статтю до кінця...

...лише зареєструйтеся! І у вас буде доступ до прикладів актів, декларацій, наказів, а також алгоритмів дій та шпаргалок на усі випадки бухгалтерського життя :)

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися