Головбух

За якою ставкою оподатковуються доходи нерезидента з джерелом їх походження з України у разі їх виплати резидентами?

  • 15 квітня 2019
  • 2

Запитання

За якою ставкою оподатковуються доходи нерезидента з джерелом їх походження з України у разі їх виплати резидентами, які надають агентські, довірчі, комісійні та інші подібні послуги з продажу чи придбання товарів (робіт, послуг) за рахунок і на користь нерезидента та як при виплаті таких доходів заповнюється Додаток ПН до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств?

Відповідь

Резиденти – посередники, які надають агентські, довірчі, комісійні та інші подібні послуги з продажу чи придбання товарів, робіт, послуг за рахунок і на користь тільки певного нерезидента (в тому числі проведення переговорів щодо суттєвих умов та/або укладення договорів з іншими резидентами від імені і на його користь) утримують податок з доходу нерезидента із джерел в Україні, в порядку що й постійні представництва нерезидентів, за основною ставкою в розмірі 18 відс. При цьому такі резиденти не підлягають додатковій реєстрації в контролюючих органах як платники податку на прибуток.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Резиденти – посередники, які надають агентські, довірчі, комісійні та інші подібні послуги з продажу чи придбання товарів, робіт, послуг декільком нерезидентам в рамках своєї основної (звичайної) діяльності, та відповідно не прирівнюються до постійного представництва, утримують податок з доходів нерезидентів з джерелом їх походження з України за ставкою в розмірі 15 відс., якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати.

Додаток ПН до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), заповнюється окремо по кожному нерезиденту, якому виплачуються доходи із джерелом їх походження з України.

При наданні резидентом агентських, довірчих, комісійних та інших подібних послуг з продажу чи придбання товарів, робіт, послуг за рахунок і на користь тільки певного нерезидента (в тому числі проведення переговорів щодо суттєвих умов та/або укладення договорів з іншими резидентами від імені і на його користь) рекомендовано збільшити значення показників у рядку 28 «Усього» Додатка ПН до Декларації на суму доходів нерезидента та утриманої з таких доходів суми податку у розмірі 18 відс.

При наданні резидентами агентських, довірчих, комісійних та інших подібних посередницьких послуг з продажу чи придбання товарів, робіт, послуг за рахунок і на користь декількох нерезидентів у випадку, якщо вони надають зазначені послуги в рамках своєї основної (звичайної) діяльності сума доходів нерезидента та утримана з таких доходів сума податку у розмірі 15 відс. відображаються у рядку 15 «Інші доходи» Додатка ПН до Декларації.

При цьому необхідно подати доповнення до Декларації, передбачене п. 46.4 ст. 46 ПКУ, з поясненням заповнення показників Додатка ПН до Декларації, яке може бути складене в довільній формі та буде використане контролюючим органом при аналізі показників Декларації.

Читайте повний текст

ЗІР, категорія 102.18

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини