Оподатковуємо суми оплати додаткової відпустки

62

Запитання

Згідно з колективним договором працівники мають право на додаткову оплачувану відпустку у зв’язку з одруженням та народженням дитини. Як оподатковують суми оплати таких відпусток? Чи враховують такі виплати під час обчислення лікарняних та пенсії?

Відповідь

Підприємство має право самостійно встановлювати для працівників додаткові порівняно із законодавством трудові і соціально-побутові пільги. Це передбачено статтею 9-1 Кодексу законів про працю України (КЗпП) і статтею 69 Господарського кодексу України (ГК)

Водночас частиною другою статті 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) визначено, що законодавством, колективним договором, угодою і трудовим договором можуть встановлюватись інші види відпусток.

Суми оплати додаткових відпусток (понад тривалість, передбачену законодавством), наданих відповідно до колективного договору, включають до фонду додаткової заробітної плати (пп. 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5). А доходи у вигляді заробітної плати, як встановлює підпункт 164.2.1 Податкового кодексу України (ПК), включають до загального оподатковуваного доходу фізичної особи. Тобто із сум оплати додаткових відпусток утримують ПДФО (18%) і військовий збір (1,5%).

Оскільки суми оплати додаткових відпусток, що їх надають згідно з колективним договором, включають до фонду оплати праці відповідно до Інструкції № 5, то вони входять до бази справляння ЄСВ. Нагадаємо: звичайні підприємства нараховують ЄСВ на доходи працівників-інвалідів за ставкою 8,41%, на доходи інших працівників — за ставкою 22%. Підприємці застосовують ставку ЄСВ 22% до зарплати усіх працівників, у т. ч. й тих, кому встановлено інвалідність.

Усі виплати із соцстрахування обчислюють із застосуванням середньоденної заробітної плати. Цей показник визначають шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплати (доходу, грошового забезпечення), на яку нараховано ЄСВ, на кількість календарних днів перебування у трудових відносинах (пп. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

Отже, позаяк суми оплати додаткових відпусток є базою нарахування ЄСВ, такі суми мають враховувати під час обчислення середньої зарплати для соцвиплат.

Зазначені суми також враховують до заробітної плати для обчислення пенсій відповідно до пункту 1 статті 41 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

Експертна система «Expertus: Головбух»



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль