Сплата податків при страхуванні працівника коштом підприємства

260

Запитання

Підприємство оплатило послугу страхування за договором добровільного страхування цивільно-правової відповідальності перед третіми особами під час здійснення професійної діяльності за свого працівника. Чи виникатиме обов’язок сплати ПДФО і військового збору?

Відповідь

Так, у цьому випадку суму сплаченого роботодавцем страхового внеску вважають додатковим благом працівника, тому вона підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором. Обгрунтуємо чому.

Страхування працівників регулюється Законом України «Про страхування» від 07.03.1996 № 85/96-ВР (далі — Закон про страхування).

Страхування відповідальності перед третіми особами (іншої, ніж страхування цивільної відповідальності власників наземного, повітряного та водного транспорту (включаючи відповідальність перевізника)) відповідно до пункту 15 статті 6 Закону про страхування належить до переліку видів добровільного страхування.

Порядок оподаткування страхових платежів (внесків, премій) податком з доходів фізичних осіб встановлено підпунктом 164.2.16 Податкового кодексу України (ПК). Тут зазначено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включають суму страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачених будь-якою особою — резидентом за платника ПДФО або в його інтересах.

Отже, суму страхових внесків за договорами добровільного страхування працівників вважають для них додатковим благом, яке підлягає оподаткуванню ПДФО за ставкою 18%.

Оплата роботодавцем страхового полісу для отримання страхових послуг працівником є доходом працівника у негрошовій формі. Тому згідно з пунктом 164.5 ПК базою оподаткування ПДФО є вартість доходу, розрахована за звичайними цінами, помножена на натуральний коефіцієнт. Такий коефіцієнт у разі ставки податку 18% дорівнює 1,219512.

Оскільки сума страхового платежу є об’єктом оподаткування ПДФО, такі суми оподатковують також і військовим збором за ставкою 1,5% (пп. 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК). Для військового збору застосування натурального коефіцієнту не передбачене.

Суму ПДФО і військового збору податковий агент може утримати за рахунок заробітної плати працівника або інших його доходів у грошовій формі. Якщо ж роботодавець сплатить суму податків власним коштом, варто мати на увазі, що в таких діях податківці вбачають виникнення ще одного додаткового блага у сумі сплачених за працівника податків (ЗІР, категорія 103.02).

Експертна система «Expertus: Головбух»



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль