Головбух

Яка відповідальність застосовуюється до платника податку?

  • 1 березня 2019
  • 183

Запитання

Яка відповідальність застосовуюється до платника податку, якщо за операцією з постачання товарів/послуг податкова накладна не складена та податкові зобов’язання не відображено?

Відповідь

У разі якщо за операцією з постачання товарів/послуг податкова накладна не складена (але мала бути складена) та податкові зобов’язання не відображено, контролюючим органом визначаються суми податкового зобов’язання, що тягне за собою накладання на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків від суми визначеного податкового зобов’язання, при повторному визначенні – 50 відсотків.

Крім того застосовується фінансова відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 50 відсотків суми податкових зобов’язань з ПДВ, нарахованих за операцією з постачання товарів/послуг, яка передбачена п. 120 прим. 1.2 ст. 120 прим. 1 ПКУ.

При цьому, у разі реєстрації в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення, штрафні санкції, передбачені абзацом другим п. 120 прим. 1.2 ст. 120 прим. 1 ПКУ та п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ, не застосовуються.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

Якщо після спливу 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податку податкового повідомлення-рішення відсутня реєстрація в ЄРПН податкової накладної та/або розрахунку коригування, на платника податку накладається штраф в розмірі 50 відсотків від суми ПДВ, нарахованого за операцією з постачання товарів/послуг, а після реєстрації такої накладної в ЄРПН будуть застосовані штрафи передбачені п. 120 прим. 1.1 ст. 120 прим. 1 ПКУ (в залежності від кількості днів прострочки).

При цьому керівники та інші посадові особи продавця несуть адміністративну відповідальність згідно зі ст. 163 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Читайте повний текст

ЗІР, категорія 101.27

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини