text
Головбух

Розрахунок зарплати працівника із шестиденним робочим тижнем

  • 17 лютого 2017
  • 716

Запитання

Як розрахувати заробітну плату працівникові із шестиденним робочим тижнем (40 год. на тиждень), який звільняється посеред місяця?

Відповідь

Тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Це передбачено статтею 50 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Цю нормальну тривалість робочого часу не можна збільшувати ані колективним, ані трудовим договором. Натомість меншу тривалість робочого часу підприємства можуть встановлювати.

На тих підприємствах, де за характером виробництва й умовами роботи запровадження п’ятиденного робочого тижня є недоцільним, встановлюють шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем. Тоді за тижневої норми 40 годин тривалість щоденної роботи не може перевищувати семи годин (ст. 52 КЗпП).

Підприємства, на яких тривалість робочого дня протягом тижня є однаковою, ведуть так званий поденний облік робочого часу.

На безперервно діючих підприємствах, а також для деяких виробництв, цехів, дільниць, відділень і видів робіт, де за умовами виробництва (роботи) не можна дотримати встановленої для цієї категорії працівників щоденної або щотижневої тривалості робочого часу, запроваджують підсумований облік робочого часу (ст. 61 КЗпП). У такому разі тривалість роботи протягом доби й тижня може відхилятися від встановленої норми, а надурочна робота може компенсуватися скороченням тривалості робочої зміни в окремі дні чи наданням додаткових днів відпочинку в межах певного облікового періоду. Однак тривалість робочого часу за визначений обліковий період не має перевищувати нормального числа робочих годин із розрахунку 40-годинного робочого тижня.

Зважаючи на запитання припускаємо, що в описаній ситуації встановлено саме підсумований облік робочого часу. Тому в разі звільнення заробітну плату працівникові слід розраховувати виходячи з фактично відпрацьованих ним годин.

Консультація з експертної системи  «Expertus: Головбух»

У пригоді вам також стане «Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2017 рік при шестиденному робочому тижні» 

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!