Послуги контролюють приладами обліку: що з ПДВ

654

Запитання

Комунальне підприємство надає іншому підприємству послуги з постачання води, вартість яких визначають за даними лічильника. Податкові накладні на ці послуги комунальне підприємство не реєструє в ЄРПН. Чи може підприємство включити до податкового кредиту суми ПДВ за отриманими послугами?

Відповідь

Те, що платник ПДВ — продавець послуг не реєструє податкові накладні в ЄРПН, не дає права покупцю включати суми ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включати суму ПДВ, зазначену в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період (п. 201.10 Податкового кодексу України; ПК).

Водночас пункт 198.6 ПК дає змогу формувати податковий кредит без отримання податкової накладної за умови підтвердження сплати суми ПДВ у зв’язку з придбанням товарів чи послуг іншими документами. Зокрема, підставою для нарахування сум ПДВ може бути рахунок, який виставляється платнику ПДВ за послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку. Такий рахунок має містити:

  • загальну суму платежу;
  • суму ПДВ;
  • податковий номер продавця.

Для товарів і послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів та послуг засвідчується даними обліку (п. 198.2 ПК).

Отримані від комунального підприємства рахунки на послуги з постачання води підприємство — отримувач послуг не реєструє в ЄРПН, а включає до окремого реєстру документів, який веде самостійно.

Отже, підприємство може включити до складу податкового кредиту звітного періоду суми ПДВ за послуги постачання води, які контролюються приладами обліку, на підставі рахунка, що містить загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер комунального підприємства — продавця послуг.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль