Головбух

Умови вивезення домашніх тварини за межі митної території України

  • 10 січня 2019
  • 10

Запитання

Які умови вивезення (тимчасового вивезення) домашніх тварини громадянами за межі митної території України?

Відповідь

Умови вивезення (пересилання), в тому числі тимчасового вивезення, громадянами товарів за межі митної території України визначені ст.ст. 371 та 372 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ).

Відповідно до положень ст.ст. 371 та 372 МКУ порядок декларування товарів, що вивозяться (в тому числі тимчасово) з України залежить, зокрема, від вартості цих товарів.

При цьому 04.10.2018 набрав чинностi Закон України вiд 06 вересня 2018 року № 2530-VIII «Про внесення змiн до Митного кодексу України та деяких iнших законiв України щодо запровадження механiзму «єдиного вiкна» та оптимiзацiї здiйснення контрольних процедур при перемiщеннi товарiв через митний кордон України» відповідно до якого внесено зміни, зокрема, до ст. 319 МКУ та припинено проведення пiд час вивезення за межi митної територiї України усiх товарiв усiма видами транспорту заходiв офiцiйного контролю (ветеринарно-санiтарного, фiтосанiтарного, контролю за дотриманням законодавства про харчовi продукти, корми, побiчнi продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Водночас вимоги до об’єктів ветеринарно-санітарного контролю та нагляду що переміщуються через державний кордон України, визначені Законом України від 25 червня 1992 року № 2498-XII «Про ветеринарну медицину» зі змінами (далі – Закон № 2498), частинами п’ятою-шостою ст. 15 якого встановлено, зокрема:

  • обіг тварин, які захворіли на хворобу, що підлягає повідомленню, або щодо яких є підозра про захворювання на таку хворобу, забороняється; 
  • переміщення неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів забороняється.

Ветеринарні документи, якими супроводжуються об’єкти державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду, а також державні органи, які їх видають, зазначені в ст. 32 Закону № 2498, відповідно до частин другої-четвертої якої:

  • тварини при переміщенні за межі України супроводжуються міжнародними ветеринарними сертифікатами;
  • ветеринарні документи включають також ветеринарні картки та/або ветеринарно-санітарні паспорти на тварин;
  • право видачі міжнародних ветеринарних сертифікатів, ветеринарних свідоцтв, ветеринарних довідок, ветеринарних карток та/або ветеринарно-санітарних паспортів на тварин надається відповідним державним ветеринарним інспекторам та уповноваженим лікарям ветеринарної медицини;
  • ветеринарні довідки та ветеринарно-санітарні паспорти на тварин також можуть видаватися ліцензованими лікарями ветеринарної медицини Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Наказ про відрядження

Вимоги до перевезення тварин авіаційним, автомобільним, залізничним, морським і річковим транспортом встановлені Правилами транспортування тварин, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1402.

ЗІР, категорія 214.03

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл