Головбух

Алгоритм визначення податкової пільги за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів

  • 28 грудня 2018
  • 2

Запитання

Який алгоритм визначення податкової пільги з врахування від’ємного значення загального фінансового результату за операціями з продажу або іншого відчуження цінних паперів у зменшення загального фінансового результату від операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів наступних податкових (звітних) періодів?

Відповідь

Податкова накладна бланк

У Звіті про суми податкових пільг (далі – Звіт) відображається сума податку на прибуток підприємств, яку платник податку не сплатив у зв’язку із застосуванням податкових пільг.

Пільга, передбачена п.п. 141.2.4 п. 141.2 ст. 140 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відображається у Звіті за кодом 11020302 згідно з Довідником інших податкових пільг.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Розрахунок суми такої пільги за звітний період здійснюється з використанням показників Додатка ЦП до рядків 4.1.3 ЦП, 4.1.4 ЦП додатка РІ до рядка 03 РІ (далі – Додаток ЦП) Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 зі змінами та доповненнями (далі – Декларація), при наявності від’ємного значення фінансового результату за операціями з цінними паперами попереднього звітного року (рядок 03 Додатка ЦП Декларації) та/або від’ємного загального результату переоцінки цінних паперів, не врахованого у попередніх податкових періодах (рядок 04 Додатка ЦП Декларації). Сума пільги розраховується за наступним алгоритмом:

  • (значення рядка 03 Додатка ЦП Декларації (сума від’ємного значення фінансового результату за операціями з цінними паперами попереднього звітного року) + значення рядка 04 Додатка ЦП Декларації (сума від’ємного загального результату переоцінки цінних паперів, не врахованого у попередніх податкових періодах) у межах позитивного значення різниці між рядком 01 (сума доходу від продажу та інших способів відчуження цінних паперів) та рядком 02 (сума витрат, пов’язаних з придбанням цінних паперів) Додатка ЦП Декларації за звітний період) х розмір базової ставки податку на прибуток підприємств (18 %) : 100.

Читати повний текст

ЗІР, категорія 102.22

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл