text
Головбух

Проценти на депозит ФОП не включаються до доходу

  • 18 березня 2016
  • 5834

Запитання

Приватний підприємець — платник єдиного податку третьої групи відкрив депозитний рахунок у банку. При виплаті процентів банк утримує та сплачує податок на доходи фізичних осіб. Як відобразити нараховані проценти за депозитом у Книзі обліку доходів та декларації платника єдиного податку? Чи утримується з процентів підприємця військовий збір?

Відповідь

Відповідно до підпункту 1 пункту 292.1 Податкового кодексу України (ПК) до доходу приватного підприємця — платника єдиного податку включається дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ПК. При цьому не включаються до доходу:

  • проценти;
  • дивіденди;
  • роялті;
  • страхові виплати і відшкодування;
  • доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

До процентів включається, зокрема, платіж за використання коштів, залучених у депозит (пп. «б» пп. 14.1.206 ПК). Отже, проценти, нараховані за депозитом, відкритим приватним підприємцем — платником єдиного податку, не включаються до його доходу. Такої самої думки дотримуються і податківці у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (категорія 107.04).

Зверніть увагу! Платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у частині доходів, отриманих в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої — третьої групи (фізичної особи) та оподаткованих єдиним податком (п. 297.1 ПК). Тож, оскільки проценти від депозиту не оподатковуються єдиним податком, то банк має утримати з їх суми ПДФО.

Також із процентів утримується військовий збір. Адже об’єкт оподаткування військовим збором визначається статтею 163 ПК.

Оскільки проценти на депозит не включаються до доходу приватного підприємця — платника єдиного податку, відповідно відображати суми таких процентів у Книзі обліку доходів та у Податковій декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця не потрібно.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах