Податкова накладна на компенсацію комунальних послуг

4752

Запитання

Підприємство здає в оренду іншому підприємству приміщення. Згідно з договором орендар відшкодовує орендодавцю вартість комунальних послуг (зокрема, за спожиту електроенергію та водопостачання). Як правильно прописати це у податковій накладній?

Відповідь

База оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів та послуг визначається на основі їх договірної вартості. При цьому до складу договірної вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів та послуг. Як виняток, до бази оподаткування ПДВ не включаються суми відшкодування орендодавцю — бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії (п. 188.1 Податкового кодексу України; ПК).

Ураховуючи зазначене, кошти, що надійшли від орендаря орендодавцю (який не є бюджетною установою) у вигляді компенсації комунальних послуг, які є складовою витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою 20%.

На вартість компенсації комунальних послуг орендодавець — платник ПДВ на дату виникнення податкових зобов’язань має скласти податкову накладну в електронній формі та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у 15-денний термін (п. 201.1, 201.10 ПК). При цьому датою виникнення податкових зобов’язань вважається перша з подій: або дата отримання коштів від орендаря, або дата підписання сторонами акта узгодження вартості комунальних послуг.

Заповнення окремих рядків податкової накладної, таких як «Номенклатура товарів/послуг продавця», «Одиниці виміру товару/послуги» залежить від того, що саме прописано в первинних документах.

У разі якщо в платіжному дорученні або акті узгодження вказано загальну суму компенсації, то у графі 3 податкової накладної слід зазначити «Компенсація комунальних послуг» або «Відшкодування комунальних послуг» (залежно від формулювання у відповідному первинному документі), у графі 5.1 — «послуга», графа 5.2 при цьому не заповнюється.

У разі якщо в первинних документах деталізовано перелік комунальних послуг, тобто окремо виділено обсяги, ціну та вартість спожитої електроенергії, водопостачання, то відповідно мають бути заповнені і рядки 3, 5 податкової накладної.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль