Головбух

Ставки та період сплати ЮО земельного податку за лісові землі

  • 17 грудня 2018
  • 8

Запитання

За якими ставками та з якого періоду ЮО сплачується земельний податок за лісові землі у зв’язку з набранням чинності ЗУ від 10.07.2018 № 2497-VIII?

Відповідь

Законом України від 10 липня 2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» (далі – Закон № 2497), який набрав чинності 15.08.2018, внесені зміни, зокрема, до ст. 273 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), відповідно до яких лісові землі підлягають оподаткуванню земельним податком

Загальний порядок справляння плати за землю, визначений ст.ст. 269-287 ПКУ. Оподаткування земельним податком лісових земель здійснюється у загальному порядку.

Податкова накладна бланк

Плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків (п.п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 та п.п. 265.1.3 п. 265.1 ст. 265 ПКУ).

Встановлення ставок місцевих податків та зборів в межах ставок, визначених ПКУ, належить до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад (п.п. 12.4.1 п. 12.4 ст. 12 ПКУ).

Ставки податку за один гектар лісових земель встановлюються відповідно до ст.ст. 274 та 277 ПКУ (п. 273.3 ст. 273 ПКУ).

Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, встановлюється, зокрема, у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області (п. 277.1 ст. 277 ПКУ).

Разом з тим, у зв’язку з прийняттям Закону № 2497 в частині запровадження справляння земельного податку за лісові землі на засіданні Експертної ради з підготовки узагальнюючих податкових консультацій 26 вересня 2018 року було прийнято рішення щодо необхідності видачі узагальнюючої податкової консультації з зазначеного питання.

Питання справляння земельного податку за лісові землі буде врегульовано шляхом видання узагальнюючої податкової консультації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України.

ЗІР, категорія 112.03

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл