Головбух

Погашення податкового боргу у зв’язку з початком операції Об’єднаних сил

  • 14 грудня 2018
  • 0

Запитання

Чи діють положення п.п. 38.2 п. 38 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ в частині застосування норм ст.ст. 87 – 101 ПКУ щодо погашення податкового боргу платників податків у зв’язку з початком операції Об’єднаних сил?

Відповідь

Відповідно до п.п. 2 п.п. 38.2 п. 38 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) на період проведення антитерористичної операції (далі – АТО) для платників податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких станом на 14 квітня 2014 року була тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів на лінії зіткнення і які станом на 01 січня 2017 року не змінили своє місцезнаходження (місце проживання) із зазначених територій на іншу територію України, зупиняється застосування норм, зокрема ст.ст. 87 – 101 ПКУ щодо погашення податкового боргу платників податків.

Згідно з абзацами п’ятим – сьомим п.п. 38.2 п. 38 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ норми п.п. 38.2 п. 38 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ не застосовуються:

  • з дати реєстрації зміни місця проживання фізичною особою – платником податків і переселення на іншу територію України на постійне місце проживання, місце проживання внутрішньо переміщеної особи та проведення реєстраційної дії щодо зміни місця проживання фізичної особи – підприємця;
  • з дати реєстрації зміни місцезнаходження юридичної особи на іншу територію України.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Абзацом п’ятим п.п. 38.1 п. 38 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено, що термін «період проведення АТО» вживається у п. 38 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ у значенні, наведеному в Законі України від 02. вересня 2014 року № 1669-VIІ «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі – Закон № 1669).

Відповідно до частини першої ст. 1 Закону № 1669 період проведення АТО – час між датою набрання чинності Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення АТО або військових дій на території України.

Пунктом 8 частини четвертої ст. 13 Закону України від 18 січня 2018 року № 2268-VIII «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» (далі – Закон № 2268) внесено зміни до ст. 3 Закону України від 20 березня 2003 року № 638-IV «Про боротьбу з тероризмом», згідно з якою АТО може здійснюватися одночасно із відсіччю збройної агресії в порядку ст. 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй та/або в умовах запровадження воєнного чи надзвичайного стану відповідно до Конституції України та законодавства України.

Тобто, передбачені законодавством заходи із забезпечення національної безпеки і оборони у Донецькій та Луганській областях не передбачають припинення військових дій, спрямованих на відсіч збройної агресії у межах правового режиму АТО, а лише змінюють формат протистояння збройній агресії.

У зв’язку з прийняттям Закону № 2268 Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики створено робочу групу, за результатами роботи якої підготовлено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо відносин, пов’язаних із здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях)», яким пропонується внести зміни, зокрема, до п. 38 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ щодо поширення особливостей адміністрування податків, які застосовувались під час проведення АТО, на період проведення операції Об’єднаних сил.

У той же час слід зазначити, що за відсутність у публічному доступі офіційної інформації з приводу зазначеного та відповідних нормативно-правових актів, у ДФС, яка не є розпорядником зазначеної інформації, відсутні законодавчі підстави для її роз’яснення.

ЗІР, категорія 134.10

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл