Головбух

Особливості заповнення РК акцизної накладної, якщо анульовано реєстрацію платником акцизного податку?

  • 6 грудня 2018
  • 8

Запитання

Які особливості заповнення розрахунку коригування акцизної накладної, якщо на момент складання та реєстрації акцизної накладної покупець (отримувач) був платником акцизного податку, а на момент складання розрахунку коригування до такої акцизної накладної анульовано його реєстрацію платником акцизного податку?

Відповідь

Нормами Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та підзаконних актів не визначено особливостей заповнення розрахунку коригування до акцизної накладної у випадку, якщо на момент складання та реєстрації акцизної накладної покупець (отримувач) пального був зареєстрований платником акцизного податку, а на момент складання розрахунку коригування до такої акцизної накладної зазначену реєстрацію анульовано.

Водночас ст. 231 ПКУ встановлено порядок складання акцизних накладних при реалізації пального та їх реєстрації у Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН), а також складання та реєстрації у ЄРАН розрахунків коригування до них.

Відповідно до п. 231.1 ст. 231 ПКУ платник податку при реалізації пального зобов’язаний скласти в електронній формі акцизну накладну за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального та зареєструвати в ЄРАН з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Право на складання акцизних накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники акцизного податку в порядку, передбаченому ст. 212 ПКУ  (п. 231.4 ст. 231 ПКУ).

Якщо після реалізації пального відбувається повернення частини чи всього обсягу пального особі, що реалізує пальне, або виникає потреба у виправленні помилок, допущених при складанні акцизної накладної, показники такої акцизної накладної підлягають коригуванню шляхом складання розрахунку коригування та реєстрації його в ЄРАН (п. 231.7 ст. 231 ПКУ).

Порядок заповнення акцизної накладної, розрахунку коригування акцизної накладної, заявки на поповнення (коригування) залишку пального та форма акцизної накладної та розрахунку коригування акцизної накладної затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2016 № 218 (далі – Порядок № 218).

Розрахунок коригування акцизної накладної складається особою, яка реалізує пальне (п. 3 розд. ІІІ Порядку № 218).

Відповідно до абзацу четвертого п. 231.7 ст. 231 ПКУ та п. 4 розд. ІІІ Порядку № 218 розрахунок коригування, складений платником податку до акцизних накладних з реалізації пального не платникам акцизного податку, або розрахунок коригування, складений за іншими операціями, ніж реалізація пального отримувачам пального, підлягає реєстрації у ЄРАН таким платником податку.

При цьому, у верхній лівій частині розрахунку коригування, складеного до акцизної накладної з реалізації пального не платнику акцизного податку, відповідно до пп. 7,8 розд. ІІІ Порядку № 218 у полі «Зареєстровано особою, що реалізує пальне» робиться відмітка «Х», а у полі «Не надається отримувачу пального (тип причини) зазначається тип причини «1» – отримувач не є платником акцизного податку з реалізації пального (кінцевий споживач та суб’єкти господарювання відсутні в Реєстрі платників акцизного податку з реалізації пального).

Податкова накладна бланк

У розрахунку коригування акцизної накладної, надання якої отримувачу пального не передбачено п. 8 розд. III Порядку № 218 (крім розрахунків коригування з типом причини «2»), у рядку «Особа – отримувач пального» зазначається «Неплатник», а до рядка «юридична особа – код за ЄДРПОУ отримувача пального; для фізичної особи – прізвище, ім’я, по батькові та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта» вноситься умовний код «1000000000» (п. 12 розд. III Порядку № 218).

Таблична частина розрахунку коригування акцизної накладної заповнюється відповідно до п. 13 розд. III Порядку № 218.

ЗІР, категорія 116.13.03

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл