text
Головбух

В якій графі КОРО відображається сума виданих коштів при наданні фінансових послуг (позика, кредит, заставні кошти)?

  • 17 січня 2017
  • 137

Запитання

В якій графі КОРО відображається сума виданих коштів при наданні фінансових послуг (позика, кредит, заставні кошти) ломбардами, небанківськими фінансовими установами?

Відповідь

Згідно з ст. 1 Закону України від 12 липня 2001 року № 2664-ІІІ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» із змінами та доповненнями ломбарди належать до фінансових установ і здійснюють свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема, надання коштів у позику.

При цьому, враховуючи вимоги ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями суб’єкти господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема надання коштів у позику ломбардами, повинні проводити розрахункові операції із застосовуванням реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО).

Відповідно до п. 6 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547, із змінами та доповненнями (далі – Порядок), використання книги обліку розрахункових операцій (далі – книга ОРО), зареєстрованої на РРО передбачає, зокрема:

  • наявність книги ОРО на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО;
  • підклеювання фіскальних звітних чеків до відповідних сторінок книги ОРО;
  • щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків.

Пунктом 8 глави 4 розд. II Порядку передбачено, що за бажанням суб’єкта господарювання у графах 5 - 10 розділу 2 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, можна створювати додаткові графи для зазначення сум розрахунків, суми податку на додану вартість, суми акцизного податку або іншого податку (збору) та виданих при поверненні товару коштів, які отримані (видані) з використанням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Крім того, у цьому розділі книги ОРО на РРО можна виконувати додаткові записи, що підсумовують дані за розрахунками за день чи за місяць.

Враховуючи викладене вище, оскільки форма книги ОРО, зареєстрованої на РРО, не передбачає окремої графи для зазначення суми наданих коштів у позику, то суб’єкт господарювання, який надає фінансові послуги, вправі у графах 5 – 10 розд. 2 книги ОРО вводити додаткові графи для зазначення сум виданих коштів (позика, кредит, заставні кошти тощо).

ЗІР, 109.07

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
×
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!