text
Головбух

Розмір єдиного соціального внеску для ФОП-платників єдиного податку без використання праці найманих працівників

  • 10 січня 2017
  • 1718

Запитання

Який розмір єдиного соціального внеску застосовують ФОП-платники єдиного податку без використання праці найманих працівників?

Відповідь

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) є, зокрема ФОП-платники єдиного податку.

ЄСВ для платників, зазначених у ст. 4 Закону № 2464, встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄСВ (частина п’ята ст. 8 Закону № 2464).

Згідно з п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464 ЄСВ для ФОП платників ЄП нараховується - на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Для платників, віднесених до першої групи платників ЄП, визначених у п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до ст. 24 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно до сплаченого ЄСВ із змінами і доповненнями (далі – Закон № 1058).

Отже, ФОП-платники ЄП без використання праці найманих працівників, нараховують ЄСВ у розмірі 22% на суму, визначену такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом № 2464, та не менше розміру мінімального страхового внеску.

При цьому для платників, віднесених до першої групи платників ЄП, визначених у п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 ПКУ, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до ст. 24 Закону № 1058-IV, пропорційно до сплаченого ЄСВ.

ЗІР, 301.04.02

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!