Головбух

Форма №1ДФ: визначаємо звітний період та ознаку правильно

  • 6 січня 2017
  • 866

Запитання

Працівника звільнено з підприємства (21.11.2016 р.). У грудні зазначеній особі нараховано премію за відпрацьований час. В якому звітному періоді та за якою ознакою відобразити у формі № 1ДФ нараховану премію? Чи потрібно буде ще раз проставляти в цій формі дату звільнення працівника?

Відповідь

Базою оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний оподатковуваний дохід з урахуванням особливостей, визначених розділом IV Податкового кодексу.

Загальний оподатковуваний дохід — будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

При цьому загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця (пп. 164.1.2. п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу).

Тобто в даному випадку нараховані доходи у вигляді премії зазначеної фізичної особи оподатковуються у грудні за діючою ставкою (18%).

При цьому у зв’язку з тим, що на час виплати доходу (премії) цю фізичну особу вже звільнено, то вона не є найманим працівником цього підприємства.

Отже, премія, нарахована звільненому працівнику у грудні, відображається у формі № 1ДФ за ІV квартал 2016 р. за ознакою «127». Дату звільнення у звітності цього періоду відображати не потрібно.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS: ГОЛОВБУХ

✍ Річний Звіт з ЄСВ: як підприємцю заповнити без помилок

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл