Головбух

Коригування фінрезультату за операціями з передачі неприбутковим організаціям основних засобів у безоплатне строкове користування

  • 16 липня 2018
  • 29

Запитання

Яка вартість товарів, робіт, послуг, основних засобів, безоплатно переданих неприбутковим організаціям, враховується при визначенні податкової різниці згідно з п.п. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ та чи здійснюється коригування фінансового результату за операціями з передачі неприбутковим організаціям основних засобів у безоплатне строкове користування?

Відповідь

Для визначення податкової різниці згідно з п.п. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) враховується вартість товарів, робіт, послуг, безоплатно переданих протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям за даними бухгалтерського обліку.

Скачати Посадову інструкцію головного бухгалтера

При цьому для безоплатно переданих (наданих) неприбутковим організаціям товарів та самостійно виконаних платником податку робіт (послуг) такою вартістю є їх собівартість, а для робіт та послуг, які придбані платником податків і безоплатно надані неприбутковим організація – вартість їх придбання. Вартістю основних засобів, безоплатно переданих неприбутковим організаціям, є балансова вартість на кінець місяця передачі таких основних засобів.

ПКУ не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці, що виникають за операціями з передачі неприбутковим організаціям основних засобів у безоплатне строкове користування. Такі операції при формуванні фінансового результату до оподаткування відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку.

При цьому, при передачі основних засобів у безоплатне строкове користування платник податку втрачає право нараховувати амортизацію основних засобів відповідно до положень п. 138.3 ст. 138 ПКУ, на яку зменшується фінансовий результат до оподаткування відповідно до п.138.2 ст. 138 ПКУ.

Коригування фінрезультату за операціями з передачі неприбутковим організаціям основних засобів у безоплатне строкове користування

ЗІР, категорія 102.13

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл
×

Отримуйте найсвіжіші новини бухгалтерії у Messenger

 

Ми готуємо для вас найсвіжіщі новини бухгалтерії у випусках відеоновин. Отримуйте їх першими!

Підписатися на новини