Повернення авансу від підприємця: відображення у формі № 1ДФ

1236

Запитання

Підприємство у IV кварталі заплатило аванс приватному підприємцю за надання послуг. Проте послуги надані не були і він повернув кошти у І кварталі наступного року. Як відобразити такі операції у податковому розрахунку форми № 1ДФ?

Відповідь

Порядок дій підприємства залежить від того, коли було повернуто аванс підприємству — до відображення виплати коштів підприємцю у формі № 1ДФ чи після цього.

Аванс повернуто до відображення доходу у формі № 1ДФ

Могло трапитись і так, що приватний підприємець повернув аванс ще до того, як підприємство відобразило його виплату в податковому розрахунку форми № 1ДФ. Тоді підприємство взагалі не відображає виплату доходу підприємцю у IV кварталі. Нагадаємо, що доходи, виплачені на користь самозайнятих осіб, відображаються у податковому розрахунку форми № 1ДФ за ознакою доходу «157».

Аванс повернуто після відображення доходу у формі № 1ДФ

Якщо підприємство отримало виплачений аванс після відображення такої суми у податковому розрахунку форми № 1ДФ за IV квартал, тоді потрібно проводити коригування. При цьому, якщо строк подання податкового розрахунку ще не сплив, то коригування проводять у звітному новому податковому розрахунку (п. 4.2 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4; далі — Порядок № 4). Якщо строк подання вже закінчився, то коригування проводять в уточнюючому податковому розрахунку.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 51.1 Податкового кодексу України (ПК) податковий розрахунок форми № 1ДФ подають у строки, що встановлені для податкового кварталу. Тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПК).

Порядок заповнення уточнюючого та звітного нового податкового розрахунку форми № 1ДФ є однаковим (п. 4.4 Порядку № 4). При цьому для вилучення рядка із інформацією про наданий аванс приватному підприємцю потрібно повторити усі графи такого рядка і у графі «9» зазначити «1».

Зверніть увагу! Подання уточнюючого розрахунку в такому випадку не спричинить накладення штрафу за подання податкового розрахунку з недостовірними відомостями. Адже такі помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань та/або до зміни платника податку (п. 119.2 ПК).



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль