text
Головбух

Повернення авансу від підприємця: відображення у формі № 1ДФ

  • 10 лютого 2016
  • 1939

Запитання

Підприємство у IV кварталі заплатило аванс приватному підприємцю за надання послуг. Проте послуги надані не були і він повернув кошти у І кварталі наступного року. Як відобразити такі операції у податковому розрахунку форми № 1ДФ?

Відповідь

Порядок дій підприємства залежить від того, коли було повернуто аванс підприємству — до відображення виплати коштів підприємцю у формі № 1ДФ чи після цього.

Аванс повернуто до відображення доходу у формі № 1ДФ

Могло трапитись і так, що приватний підприємець повернув аванс ще до того, як підприємство відобразило його виплату в податковому розрахунку форми № 1ДФ. Тоді підприємство взагалі не відображає виплату доходу підприємцю у IV кварталі. Нагадаємо, що доходи, виплачені на користь самозайнятих осіб, відображаються у податковому розрахунку форми № 1ДФ за ознакою доходу «157».

Аванс повернуто після відображення доходу у формі № 1ДФ

Якщо підприємство отримало виплачений аванс після відображення такої суми у податковому розрахунку форми № 1ДФ за IV квартал, тоді потрібно проводити коригування. При цьому, якщо строк подання податкового розрахунку ще не сплив, то коригування проводять у звітному новому податковому розрахунку (п. 4.2 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4; далі — Порядок № 4). Якщо строк подання вже закінчився, то коригування проводять в уточнюючому податковому розрахунку.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 51.1 Податкового кодексу України (ПК) податковий розрахунок форми № 1ДФ подають у строки, що встановлені для податкового кварталу. Тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПК).

Порядок заповнення уточнюючого та звітного нового податкового розрахунку форми № 1ДФ є однаковим (п. 4.4 Порядку № 4). При цьому для вилучення рядка із інформацією про наданий аванс приватному підприємцю потрібно повторити усі графи такого рядка і у графі «9» зазначити «1».

Зверніть увагу! Подання уточнюючого розрахунку в такому випадку не спричинить накладення штрафу за подання податкового розрахунку з недостовірними відомостями. Адже такі помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань та/або до зміни платника податку (п. 119.2 ПК).

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах