Повернення авансу від підприємця: відображення у формі № 1ДФ

948

Запитання

Підприємство у IV кварталі заплатило аванс приватному підприємцю за надання послуг. Проте послуги надані не були і він повернув кошти у І кварталі наступного року. Як відобразити такі операції у податковому розрахунку форми № 1ДФ?

Відповідь

Порядок дій підприємства залежить від того, коли було повернуто аванс підприємству — до відображення виплати коштів підприємцю у формі № 1ДФ чи після цього.

Аванс повернуто до відображення доходу у формі № 1ДФ

Могло трапитись і так, що приватний підприємець повернув аванс ще до того, як підприємство відобразило його виплату в податковому розрахунку форми № 1ДФ. Тоді підприємство взагалі не відображає виплату доходу підприємцю у IV кварталі. Нагадаємо, що доходи, виплачені на користь самозайнятих осіб, відображаються у податковому розрахунку форми № 1ДФ за ознакою доходу «157».

Аванс повернуто після відображення доходу у формі № 1ДФ

Якщо підприємство отримало виплачений аванс після відображення такої суми у податковому розрахунку форми № 1ДФ за IV квартал, тоді потрібно проводити коригування. При цьому, якщо строк подання податкового розрахунку ще не сплив, то коригування проводять у звітному новому податковому розрахунку (п. 4.2 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4; далі — Порядок № 4). Якщо строк подання вже закінчився, то коригування проводять в уточнюючому податковому розрахунку.

Нагадаємо, що відповідно до пункту 51.1 Податкового кодексу України (ПК) податковий розрахунок форми № 1ДФ подають у строки, що встановлені для податкового кварталу. Тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПК).

Порядок заповнення уточнюючого та звітного нового податкового розрахунку форми № 1ДФ є однаковим (п. 4.4 Порядку № 4). При цьому для вилучення рядка із інформацією про наданий аванс приватному підприємцю потрібно повторити усі графи такого рядка і у графі «9» зазначити «1».

Зверніть увагу! Подання уточнюючого розрахунку в такому випадку не спричинить накладення штрафу за подання податкового розрахунку з недостовірними відомостями. Адже такі помилки не призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань та/або до зміни платника податку (п. 119.2 ПК).Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль