Головбух

Оподаткування доходів на користь осіб, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим»

  • 2 липня 2018
  • 20

Запитання

Як оподатковуються доходи нараховані (виплачені) на користь осіб, які мають податкову адресу (місцезнаходження) на території вільної економічної зони «Крим»?

Відповідь

Порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентом із джерелом їх походження з України, встановлений ст. 141 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), поширюється на резидентів, які виплачують такі доходи на користь юридичних осіб, прирівняних до нерезидентів згідно з п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» (далі – Закон). При цьому податком на доходи нерезидентів оподатковуються виплати таким особам доходів від діяльності у сфері розваг, а також доходи від діяльності з проведення лотерей. Призи, що надаються (виплачуються) при здійсненні діяльності у сфері розваг на користь осіб, прирівняних до нерезидента або резидента, підлягають оподаткуванню при їх виплаті (видачі) та за їх рахунок за подвійною основною ставкою, встановленою у п. 136.1 ст. 136 ПКУ.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Доходи, що виплачуються на користь фізичних осіб, прирівняних до нерезидентів згідно з п. 5.3 ст. 5 Закону, оподатковуються відповідно до п. 170.10 ст. 170 розд. ІV ПКУ.

Норми міжнародних договорів України про уникнення подвійного оподаткування стосовно повного або часткового звільнення від оподаткування доходів нерезидентів із джерелом їх походження з України не застосовуються при виплаті таких доходів особам, прирівняним до нерезидентів згідно з п. 5.3 ст. 5 Закону.

Оподаткування доходів на користь осіб, які мають податкову адресу на території ВЕЗ «Крим»

ЗІР, категорія 102.18

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл