Головбух

Чи застосовуються штрафні санкції, якщо не проставлені позначки про подання додатка ФЗ декларації з податку на прибуток

  • 21 червня 2018
  • 44

Запитання

Чи застосовуються до платника податку штрафні санкції, якщо в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств не проставлені позначки про подання додатка ФЗ та форм фінансової звітності до декларації, та чи може вважатися така декларація неподаною?

Відповідь

Главою 11 розділу ІІ ПКУ не передбачено застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за не проставляння позначки у Декларації про подання додатка ФЗ та форм фінансової звітності до Декларації.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Разом з тим, відповідно до положень п. 46.2 ст. 46 ПКУ, ст. 48 ПКУ та п. 49.15 ст. 49 ПКУ, у разі якщо в Декларації не проставлені позначки про подання додатка ФЗ, форм фінансової звітності до Декларації та разом з відповідною Декларацією не подано фінансову звітність в установленому порядку, то така Декларація вважається неподаною.

Невиконання платником податків обов’язку щодо подання до контролюючого органу Декларації в порядку та строки, встановлені ПКУ, тягне за собою відповідальність, передбачену п. 120.1 ст. 120 ПКУ.

Зокрема, згідно з  п. 120.1 ст. 120 ПКУ за неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ст. 49 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов’язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Чи застосовуються штрафні санкції, якщо не проставлені позначки про подання додатка ФЗ декларації з податку на прибуток

ЗІР, категорія 102.25

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл