Головбух

Одиниці виміру для заповнення Звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв

  • 4 червня 2018
  • 13

Запитання

В яких одиницях виміру заповнюється звіт № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв», в тому числі при виробництві пива?

Відповідь

Відповідно до абзацу сьомого ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) до алкогольних напоїв належать продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відсотка об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД.

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

Частиною третьою ст. 16 Закону № 481 встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

Звіт за формою № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» та порядок його заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за № 340/28470 (далі – Звіт № 2-РС ).

Звіт № 2-РС складається з двох розділів (кожен розділ оформляється на окремому аркуші), зокрема, розділ I «Обіг алкогольних напоїв» та розділ II «Обсяги отримання та відвантаження виноматеріалів», який заповнюють виключно підприємства - виробники виноробної продукції. 

Порядком заповнення розділу I «Обіг алкогольних напоїв» Звіту № 2-РС передбачено, зокрема, що у графі 3 «Одиниці виміру» вказуються одиниці виміру, відповідно до яких складається звіт. 

Дані щодо коду продукції згідно з УКТ ЗЕД 2208 (спиртні напої, одержані шляхом перегонки, лікери та інші напої, що містять спирт) (крім виноробної продукції) вносяться до таблиці у перерахунку на безводний спирт  (дал б. с. ) та у фізичному обсязі (дал).

Порядком заповнення розділу ІІ «Обсяги отримання та відвантаження виноматеріалів» Звіту № 2-РС передбачено, зокрема, що у графі 6 «Кількість відвантажених виноматеріалів/отриманих виноматеріалів» вказується кількість відвантажених (отриманих, у тому числі імпортованих) виноматеріалів, відповідно до яких складається звіт.

ЗІР, категорія 115.05

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл