Які додатки до декларації з ПДВ необхідно подавати при заповненні рядків 4.1 або 4.2

834

Запитання

Які додатки необхідно подавати до контролюючого органу при заповненні рядків 4.1 або 4.2 податкової декларації з ПДВ?

Відповідь

Форма та порядок заповнення і подання податкової декларації з податку на додану вартість (далі - декларація) затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (далі – Порядок № 21).

Відповідно до п.п. 5 п. 3 розд.V Порядку № 21 у рядку 4.1 декларації вказується сума податкового зобов’язання, нарахована протягом звітного періоду відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), за операціями, що оподатковуються за основною ставкою.

У рядку 4.2 декларації вказується сума податкового зобов’язання, нарахована протягом звітного періоду відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 ПКУ, за операціями, що оподатковуються за ставкою 7%.

При заповненні рядка 4.1 та/або рядка 4.2 декларації обов’язковим є подання «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)» (додаток 5), та «Розрахунку (перерахунку) частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д7)» (додаток 7) до декларації.

Разом з тим, за посиланням «*» до таблиць додатку 7 передбачено його подання лише в першому звітному періоді, в якому виникли оподатковувані та неоподатковувані операції, в останньому звітному періоді року та першому звітному періоді року за наявності підстав для застосування ст. 199 ПКУ.

Таким чином, при заповненні рядка 4.1 та/або рядка 4.2 декларації обов’язковим є подання додатка 5.

Подання додатка 7 до декларації, за наявності підстав для застосування ст.. 199 ПКУ, є обов’язковим в першому звітному періоді, в якому виникли оподатковувані та неоподатковувані операції, в останньому звітному періоді року та першому звітному періоді року.

У разі нарахування податкових зобов’язань тільки відповідно до вимог п. 198.5 ст. 198 ПКУ додаток 7 не подається.

ЗІР, 101.20



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль