text
Головбух

Придбали насіння, яке не зійшло: як відобразити у декларації

  • 28 листопада 2016
  • 171

Запитання

Яким чином сільськогосподарським підприємством відображаються операції з придбання товарів/послуг, які було використано для посіву та вирощування сільськогосподарських культур, сходження яких не відбулося?

Відповідь

Відповідно до п. 5 розд. І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 зі змінами і доповненнями (далі – Порядок № 21), платники податку, які згідно зі ст. 209 ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою «0121» / «0122» / «0123» (далі – декларація 0121-0123), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого ст. 209 ПКУ.

При придбанні товарів/послуг, які було використано для посіву та вирощування сільськогосподарських культур, суб’єктом спеціального режиму оподаткування відповідно до вимог ПКУ формується податковий кредит у податковій декларації з позначкою «0121».

Якщо сходження посівів не відбулося, то виходячи з правил відображення у бухгалтерському обліку витрат, здійснених при придбанні товарів/послуг для посіву та вирощування сільськогосподарських культур, суб’єктом спеціального режиму оподаткування податкові зобов’язання з ПДВ на підставі п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України (далі – ПКУ):

  • нараховуються, якщо вартість таких товарів/послуг не включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню;
  • не нараховуються, якщо вартість таких товарів/послуг включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню.

Підпунктом 4 п. 4 Порядку № 21 передбачено, що у рядку 13 декларації 0121-0123 відображається коригування податкового кредиту, пов’язане з використанням раніше придбаних товарів/послуг, необоротних активів частково для виготовлення сільськогосподарськими підприємствами сільськогосподарських товарів/послуг, а частково для виготовлення інших товарів/послуг.

Таким чином, у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ коригування податкового кредиту відображається у рядку 13 декларації з позначкою «0121» зі знаком «-», а в декларації з позначкою «0110» зі знаком «+». При цьому, податкові зобов’язання відображається у рядку 4 податкової декларації з ПДВ з позначкою «0110».

ЗІР, 101.24

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Операції з ФОПами: чим ризикуєте

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах