text
Головбух

Придбали насіння, яке не зійшло: як відобразити у декларації

  • 28 листопада 2016
  • 171

Запитання

Яким чином сільськогосподарським підприємством відображаються операції з придбання товарів/послуг, які було використано для посіву та вирощування сільськогосподарських культур, сходження яких не відбулося?

Відповідь

Відповідно до п. 5 розд. І Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 зі змінами і доповненнями (далі – Порядок № 21), платники податку, які згідно зі ст. 209 ПКУ застосовують спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, крім декларації 0110, подають податкову декларацію з позначкою «0121» / «0122» / «0123» (далі – декларація 0121-0123), яка є невід’ємною частиною звітності за відповідний звітний період. До такої податкової декларації включаються лише ті операції, що стосуються спеціального режиму, установленого ст. 209 ПКУ.

При придбанні товарів/послуг, які було використано для посіву та вирощування сільськогосподарських культур, суб’єктом спеціального режиму оподаткування відповідно до вимог ПКУ формується податковий кредит у податковій декларації з позначкою «0121».

Якщо сходження посівів не відбулося, то виходячи з правил відображення у бухгалтерському обліку витрат, здійснених при придбанні товарів/послуг для посіву та вирощування сільськогосподарських культур, суб’єктом спеціального режиму оподаткування податкові зобов’язання з ПДВ на підставі п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України (далі – ПКУ):

  • нараховуються, якщо вартість таких товарів/послуг не включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню;
  • не нараховуються, якщо вартість таких товарів/послуг включається до вартості іншої готової продукції, операції з постачання якої підлягають оподаткуванню.

Підпунктом 4 п. 4 Порядку № 21 передбачено, що у рядку 13 декларації 0121-0123 відображається коригування податкового кредиту, пов’язане з використанням раніше придбаних товарів/послуг, необоротних активів частково для виготовлення сільськогосподарськими підприємствами сільськогосподарських товарів/послуг, а частково для виготовлення інших товарів/послуг.

Таким чином, у разі нарахування податкових зобов’язань відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ коригування податкового кредиту відображається у рядку 13 декларації з позначкою «0121» зі знаком «-», а в декларації з позначкою «0110» зі знаком «+». При цьому, податкові зобов’язання відображається у рядку 4 податкової декларації з ПДВ з позначкою «0110».

ЗІР, 101.24

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Нові критерії блокування податкових накладних

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та читайте матеріали про:

➤ головні зміни в законодавстві

➤ методи розв'язання складних робочих ситуацій

➤ зручні сервіси для роботи

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль