Додаткова соціальна відпустка матері

1090

Запитання

У працівниці двоє дітей — 13 та 17 років (дитина-інвалід). Як правильно надати додаткову відпустку цій жінці? 

Відповідь

Як передбачено частиною першою статті 1821 Кодексу законів про працю України (КЗпП), частиною першою статті 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів (к. дн.) без урахування святкових і неробочих днів щорічно надається:

  • жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину;
  • матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи;
  • одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі);
  • особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

Якщо жінка має декілька підстав для надання їй додаткової відпустки, то така відпустка надається за кожною з підстав, але загальна її тривалість не може перевищувати 17 к. дн.

За наведених у запитанні умов жінка має одну підставу для надання їй додаткової відпустки — як матері, яка працює і має дитину-інваліда. І таке право в неї буде до набуття дитиною-інвалідом (крім інваліда з дитинства підгрупи А I групи) повноліття.

Такій матері потрібно надати додаткову відпустку тривалістю 10 к. дн.

Якщо жінка є одинокою матір’ю, то в цьому випадку вона матиме ще одну підставу — як одинока мати. У цьому випадку їй потрібно надати додаткову відпустку тривалістю 17 к. дн. 



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль