Головбух

Виправлення помилки в рядку 25 Податкової декларації з податку на прибуток

  • 4 травня 2018
  • 34

Запитання

Яка відповідальність застосовується до платника податків та як здійснити виправлення помилки, якщо в рядку 25 Податкової декларації з податку на прибуток підприємств відображено суму податку з доходів нерезидентів, але за звітний період виплата доходу нерезидентам та сплата податку не здійснювались?

Відповідь

Якщо платником податків у рядку 25 Декларації, яка уточнюється, відображено суму податку з доходів нерезидентів, але за звітний період виплата доходу нерезидентам та сплата податку не здійснювались, то у звітній (звітній новій) Декларації у рядку 25 додатка ВП проставляється нульова сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам, нарахованих за результатами останнього (звітного) податкового періоду. Порівнюючи показник рядка 25 додатка ВП з відповідним показником рядка Декларації, яка уточнюється, визначається сума зменшення податкового зобов’язання з доходів (прибутків) нерезидентам у частині «Виправлення помилок з податку на прибуток, який утримується при виплаті доходів (прибутків) нерезидентів» (рядок 30 Декларації).

Абсолютно НОВИЙ бухгалтерський ЗВІТ

Зміни у неподатковій звітності підприємств у нашому бухобліку відбуваються нечасто. А щоб з’явився абсолютно новий звіт, то уже й не пам’ятаємо, коли це було. Але він з’явився, завітавши до нас з Європи. Він не входить до складу фінансової звітності, але містить фінансову інформацію. І може містити нефінансову. Мова йде про Звіт про управління, який уже вперше треба буде подати за 2018 рік. Хто має складати Звіт про управління? Кому його подавати? Що має містити Звіт про управління? Як скласти Звіт про управління? Чи є хоча б якісь методрекомендації з його складання?

У разі виправлення помилок в уточнюючій Декларації у рядку 25 такої уточнюючої Декларації проставляється нульова сума податків, які утримуються при виплаті доходів (прибутків) нерезидентам, нарахованих за результатами останнього (звітного) податкового періоду. На підставі порівняння показника рядків 25 такої Декларації та Декларації, яка уточнюється, визначається сума зменшення податкового зобов’язання з доходів (прибутків) нерезидентам у частині «Виправлення помилок з податку на прибуток, який утримується при виплаті доходів (прибутків) нерезидентів» (рядок 30 Декларації).

У разі якщо платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт завищення податкового зобов’язання минулих податкових періодів та подає уточнюючий розрахунок до податкової декларації, у якій уточнює суму задекларованого податку із виплачених нерезиденту доходів у бік зменшення, штрафні санкції відповідно до положень п. 50.1 ст. 50 ПКУ, не застосовуються.

ПКУ не передбачено притягнення до відповідальності платника податків у разі виявлення контролюючим органом факту завищення податкових зобов’язань.

Водночас, ПКУ передбачає застосування штрафу до платників податків у разі встановлення контролюючим органом порушень правил нарахування, утримання та сплати (перерахування) податків у джерела виплати (ст. 127 ПКУ).

Виправлення помилки в рядку 25 Податкової декларації з податку на прибуток

ЗІР, категорія 102.25

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл