text
Головбух

Номенклатура товарів у податковій накладній

  • 9 листопада 2016
  • 1431

Запитання

У податкових накладних на придбання та реалізацію одних і тих самих товарів номенклатура товарів не збігається: в одних документах номенклатуру зазначено українською мовою, в інших — російською. Чи вважатиметься це порушенням?

Відповідь

Опис (номенклатура) товарів є одним із обов’язкових реквізитів податкової накладної (п. 201.1 Податкового кодексу України; ПК). Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 № 1307 (далі — Порядок № 1307), вимагає заповнювати податкові накладні державною мовою (див. п. 4 Порядку № 1307).

Тобто до розділу Б податкової накладної потрібно вносити дані у розрізі номенклатури постачання товарів чи послуг українською мовою. Крім того, опис (номенклатура) товарів є одним з обов’язкових реквізитів податкової накладної. Тож не виключено, що такий випадок податківці визнають порушенням порядку заповнення податкової накладної.

До речі, в одній із консультацій, розміщеній у ЗІР (категорія 101.17), роз’яснено, що у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» податкової накладної продавець має зазначати дані, які відповідають документам, що підтверджують їх придбання таким продавцем. Ця вимога поширюється на всі етапи постачання товарів (послуг) до кінцевого споживача.

Щоб убезпечитися від можливих негативних наслідків, постачальник може виправити цю помилку шляхом складання розрахунку коригування. Для цього зміни до розділу Б табличної частини розрахунку коригування вносять у такий спосіб:

  • в одному рядку у графі 2 слід залишити неправильний запис, а решту показників зазначити зі знаком «–»;
  • у другому рядку у графі 2 зазначити правильну номенклатуру з тими самими сумами кількості та вартості товару (зі знаком «+»).

У такому разі перший рядок видалить неправильний запис, а другий — зафіксує правильні показники.

Розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), але до податкової звітності з ПДВ не включається (про це йдеться у листі ДФС від 23.03.2016 № 6409/6/99-99-19-03-02-15).

У разі прийняття рішення не складати розрахунку коригування з метою виправлення помилки у податковій накладній, аргументом на користь платника ПДВ може бути рятувальна норма, наведена у пункті 201.10 Податкового кодексу України (ПК). Ця норма дозволяє покупцеві формувати податковий кредит на підставі податкової накладної з помилками в обов’язкових реквізитах. За умови, що такі помилки не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар чи послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
×
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!