text
Головбух

Статус податкової накладної на перевищення суми авансу над сумою постачання

  • 7 листопада 2016
  • 249

Запитання

Постачальник щомісяця виписує зведену податкову накладну. На кінець місяця залишилась частина авансу, не закрита відгрузкою. Чи правильно зробив постачальник, склавши зведену податкову накладну на відвантаження товару платнику ПДВ за місяць та звичайну на суму передоплати на кінець місяця?

Відповідь

Так, правильно.

Вимоги щодо складання податкових накладних на постачання, які мають безперервний або ритмічний характер, встановлює пункт 19 Порядку № 1307.

У разі якщо покупець є платником ПДВ, постачальник може скласти зведену податкову накладну не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання. У такій податковій накладній враховується весь обсяг постачання товарів (послуг) відповідному платнику ПДВ протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

При цьому відсутність факту оплати поставлених товарів чи послуг не звільняє постачальника від складання зведеної податкової накладної. І навпаки, на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс), зведена податкова накладна не складається.

Водночас у разі якщо станом на дату складення зведеної податкової накладної сума коштів, що надійшла на поточний рахунок постачальника як оплата (передоплата) за товари, перевищує вартість поставлених товарів протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом). На суму цього перевищення складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.

Читайте гарячу публікацію
EXPERTUS:ГОЛОВБУХ

➤ Як провести річну інвентаризацію швидко: поради колег

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
×
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!