Статус податкової накладної на перевищення суми авансу над сумою постачання

246

Запитання

Постачальник щомісяця виписує зведену податкову накладну. На кінець місяця залишилась частина авансу, не закрита відгрузкою. Чи правильно зробив постачальник, склавши зведену податкову накладну на відвантаження товару платнику ПДВ за місяць та звичайну на суму передоплати на кінець місяця?

Відповідь

Так, правильно.

Вимоги щодо складання податкових накладних на постачання, які мають безперервний або ритмічний характер, встановлює пункт 19 Порядку № 1307.

У разі якщо покупець є платником ПДВ, постачальник може скласти зведену податкову накладну не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено такі постачання. У такій податковій накладній враховується весь обсяг постачання товарів (послуг) відповідному платнику ПДВ протягом періоду, за який складається така податкова накладна, протягом такого місяця.

При цьому відсутність факту оплати поставлених товарів чи послуг не звільняє постачальника від складання зведеної податкової накладної. І навпаки, на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс), зведена податкова накладна не складається.

Водночас у разі якщо станом на дату складення зведеної податкової накладної сума коштів, що надійшла на поточний рахунок постачальника як оплата (передоплата) за товари, перевищує вартість поставлених товарів протягом місяця, таке перевищення вважається попередньою оплатою (авансом). На суму цього перевищення складається податкова накладна у загальному порядку не пізніше останнього дня такого місяця.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль